Oylar düştü! Bilal Erdoğan Atatürk'ü anar oldu

Gündem 7 Mart 2019 22:36
Videoyu Aç Oylar düştü! Bilal Erdoğan Atatürk'ü anar oldu
A
a

Oylar düştü! Osmanlıcı, şeriatçı Bilal Erdoğan Atatürk'ü anar oldu

Harf İnkılabının nedenini, “Geçmiş ile bağımızı” kesmek sözleriyle açıklayan Bilal Erdoğan, terörle mücadele ilgili konuşma yaptığı sırada “Bakın hani ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’ diyor Atatürk” ifadelerini kullandı.

Bilal Erdoğan, Atatürk en önemli devrimlerinden biri olan Arap alfabesine son verip Latin alfabesine geçişle ilgili, “Bizim alfabemizin bir günde değiştirilmesinin nedeni geçmiş ile bağımızı kesmekti sanırım. Osmanlı Türkçesini de öğrenin ki geçmişle olan bağımız güçlü kalsın. Bu gericilik falan değil. Gericilik aydınım diye diye bir arpa boyu yol gidememektir” sözlerini sarf etmişti.

TÜGVA’NIN YALOVA ŞUBESİNİN AÇILIŞINDA KONUŞTU

Bilal Erdoğan bu kez, Türkiye ve terör sorunun ele alırken Atatürk’ün vecizesini kullandı. Yüksek istişare kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Yalova Temsilciliği yeni hizmet binasının açılış töreninde konuşan Bilal Erdoğan, “Bakın hani ‘Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır’ diyor Atatürk. Bu ne demektir? Yani savunmayı sınırın ötesine taşıyacaksın. Şimdi biz ne yaptık? Terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık.” ifadelerini kullandı.

1000
icon
Hey cocuk 8 Mart 2019 06:55

Vay amina koyim ne zeka ama ve.bilal oğlan o zekadan accik bizede ver ve.baban yetmedi şimdi sen çık tepemize.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ