Oylar yeniden sayıldıkça İmamoğlu yükseliyordu..İşlem durdu

Gündem 2 Nisan 2019 22:13
Videoyu Aç Oylar yeniden sayıldıkça İmamoğlu yükseliyordu..İşlem durdu
A
a

Oylar yeniden sayıldıkça İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yükseliyordu..İşlem durdu

CHP kaynaklarından yapılan açıklamalara göre İstanbul’da AKP’nin itirazı üzerine, YSK tarafından yeniden sayım kararı verilen sandıklarda Ekrem İmamoğlu’nun oyu artıyor. Farkın 30 binin üstüne çıkması bekleniyor.

Sabah saatlerinde İstanbul Kadıköy’de itiraz edilen sandıklardan çıkan sonuçta, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun lehine 450 oy artışı olduğu ortaya çıkmıştı. Benzer artışlar az önce resmiyet kazandı.
Yapılan itirazlar sonucu yeniden sayım kararı verilen İstanbul Bağcılar 4. Bölgede CHP'nin oylarının 315 adet daha attığı bildirildi.

ÜSKÜDAR'DA 150, PENDİK'DE 115

Ekrem İmamoğlu'nun lehine oy artışının yaşandığı iki ilçe de Üsküdar ile Pendik oldu.

CHP'den elde edilen bilgiye göre; Üsküdar'daki yeniden sayım sonrasında 150, Pendik’teki yeniden sayım sonrasında ise 115 oy daha İmamoğlu'nun hanesine yazıldı.

YSK verilerine göre 24 bin 55 olan Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 30 binin üzerine çıkmasının beklendiği bildirildi.

CHP İstanbul İl Başkanlığının bu artışlarla ilgili ilerleyen dakikalarda açıklama yapacağı da öğrenildi.
İstanbul’da oyların yeniden sayımı durduruldu

İstanbul’da AKP’nin başvurusu üzerine geçersiz oyların yeniden sayılması için yaptığı başvuru sonrası CHP’den hamle geldi ve önemli bir karar alınarak sayım durduruldu. Bu karar ile Şile, Bayrampaşa, Ataşehir, Ümraniye gibi ilçelerde başlatılan yeniden sayım işlemine son verildi.

1000
icon
Erol 3 Nisan 2019 00:00

Sandik başkanlarının büyük çoğunluğu akparti nin görevlendirdiği insanlardı sayıların durdurulması iyi olmuş imamoglu farkı açabilir

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ