Özhaseki Erdoğan'dan bu sonuçları gizledi!

Gündem 26 Şubat 2019 23:25
Videoyu Aç Özhaseki Erdoğan'dan bu sonuçları gizledi!
A
a

Mehmet Özhaseki, Tayyip Erdoğan'dan bu sonuçları gizledi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının belirlenme sürecinde, Özhaseki tarafından yanıltıldığı iddia edildi. Bu iddianın sahibi ise PİAR Araştırma Şirketi’nin Genel Müdürü Kadir Atalay… Atalay, Yol TV’ye yaptığı açıklamada, “Özhaseki, AKP’de adayları belirleyen komisyonun başında. Onun hazırladığı raporlar doğrultusunda adaylar belirlendi. Erdoğan’a yaptığı sunumlarda, her zaman Ankara seçmeninin kendisini istediğine vurgu yaptı. Bunun üzerine de kendisi aday gösterildi” diye konuştu.

“ANKARA’DA AKP’Yİ HEZİMET BEKLİYOR”

Atalay konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ankara’da AKP’yi hezimet bekliyor. Burada en başta, AKP’li firmaların yaptığı anketlerdeki yanlışın sonucu olarak böyle bir netice çıktığını görüyoruz. Ankara’da, Özhaseki’ye yoğun bir talep yok. Yanlış aday tercihi nedeniyle bir hezimet söz konusu. MHP seçmeninin yüzde 40'ı, AKP seçmeninin yüzde 13'ü Mansur Yavaş'a destek veriyor."

ERDOĞAN O SÖZLERİ ÖZHASEKİ İÇİN Mİ SÖYLEDİ?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan katıldığı bir televizyon programında, kendisine araştırma şirketleri hakkında yöneltilen soru üzerine “anket şirketlerine güvenmiyorum” açıklaması yapmıştı. Atalay’ın yaptığı açıklamaların ardından, Erdoğan’ın bu sözlerinin arkasında, Özhaseki’nin adaylığı konusunda yanlış yönlendirilmesinin olup olmadığı merak konusu oldu.

İŞTE ÖZHASEKİ'NİN GİZLEDİĞİ SONUÇLAR!

Yerel seçimlere yaklaşık bir ay kala açıklanan son ankette çarpıcı sonuçlar görülüyor. Avrasya Araştırma'nın anketine göre Ankara’da Mansur Yavaş, Özhaseki’nin 10 puan önünde bulunuyor.

AKAM'ın sahibi Kemal Özkiraz, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu. Programda konuşan Özkiraz,“ Yavaş ile Özhaseki’nin oy farkı yüzde 10 puanın üzerinde. Kapanma ihtimali yok. AK Parti'nin aday tercihi yanlıştı, CHP'nin aday tercihi de çok doğruydu. Ekonomik krizin etkileri de var" ifadelerini kullandı.

Kemal Özkiraz, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"ANKARA'DA YAVAŞ'IN KAZANACAĞINI ANKET YAPAN BÜTÜN FİRMALAR SÖYLÜYOR"

“Mehmet Özhaseki'nin 31 Mart'taki seçimi kazanması için olağanüstü bir gelişmeye ihtiyaçtır. Fark, 10 puanın üzerinde. Kapanma ihtimali yok. AK Parti'nin aday tercihi yanlıştı, CHP'nin aday tercihi de çok doğruydu. Ekonomik krizin etkileri de var"

“ANKET FİRMALARI SEÇİM SONUÇLARINI ETKİLEMİYOR”

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da anketlere güveninin kalmadığını söylemesi hakkında konuştu. Anket firmalarının bir bölümü seçimi etkilemek için hareket ediyorlardır. Ama bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar hiçbir anket firmasının bir adayı yüksek göstererek kazanamayacak birini kazandırdığı olmadı."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ