Patronlar faturayı işçiye mi kesti

Gündem 27 Nisan 2019 22:09
Videoyu Aç Patronlar faturayı işçiye mi kesti
A
a

O görüntülerden daha skandalı mı yaşandı: Patronlar faturayı işçiye mi kesti

Patronların Ensesindeyiz Dayanışma, Haberleşme ve Mücadele Ağı, İstanbul Havalimanı'nda bir yolcunun çalışana ağır hakaretlerinin gündem olması dolayısıyla bir açıklama yayınlayarak patron firmaları suçladı.

"Meseleye sadece ‘hadsiz’ yolcu neden oldu deyip geçemeyiz" denilen açıklamada Atlas Global ve Çelebi Yer Hizmetleri şirketlerine sorular yöneltilerek cevaplanması istendi.

GÖREV YERİNDEN ÇEKTİĞİNİZ DOĞRU MU”

Şirkete “Olaydan hemen sonra hakarete uğrayan kadın işçiye destek vermek yerine onu görev yerinden çektiğiniz doğru mu?” sorusunun yöneltildiği açıklamada şunlar kaydedildi:

"İstanbul Havalimanı’nda yer hizmeti veren kadın işçi, uçağın rötar yapmasını gerekçe gösteren bir yolcu tarafından ağır hakaretlere uğradı. Görüntüler sosyal medyaya yansıdı ve kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Hakarete uğrayan kadın işçi Çelebi Hava Servisi şirketine bağlı olarak Atlasglobal’e yer hizmeti veriyordu.

Meseleye sadece ‘hadsiz’ yolcu neden oldu deyip geçemeyiz. Bu nedenle Atlas Global ve Çelebi Yer Hizmetleri şirketlerinin aşağıdaki soruları yanıtlamasını bekliyoruz:
1- Olaydan hemen sonra hakarete uğrayan kadın işçiye destek vermek yerine onu görev yerinden çektiğiniz doğru mu?

2- Olay sosyal medyada büyüyünce iletişimcilerinizin devreye girdiği, çalışanın görev yerinden alınmasının tepki çekeceğini söyledikleri doğru mu? Çalışanınıza yönelik başlangıçta verdiğiniz tepkiyi bu nedenle mi değiştirdiniz?

3- Hakarete uğrayan çalışanınızın yapacağı suç duyurusuna gerçekten destek olacak mısınız? Mahkeme masraflarını karşılayıp avukat desteği sağlayacak mısınız?

4- Benzer olaylarda geçmişte tutumunuz ne oldu? Çalışanlarınız saldırgan yolcular karşısında yalnız ve çaresiz mi kaldılar?

5- Atlasglobal’in reklam politikasının müşterilere sürekli ‘ayrıcalıklı’ olduklarını hatırlattığı, bu yaklaşımın çalışanlarınızın yolcuların şımarıklıklarına maruz bıraktığı görüşünü değerlendirdiniz mi?

Yanıt bekliyoruz."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR