Pes doğrusu: ''İmamoğlu hayatımızla oynuyor''

Gündem 29 Mart 2020 15:48
Videoyu Aç Pes doğrusu: ''İmamoğlu hayatımızla oynuyor''
A
a

AKP'lilerin tepkileri pes doğrusu dedirtti: ''İmamoğlu hayatımızla oynuyor''

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs tedbirleri için hükümete sübvansiyon yani ekonomik destek talebinde bulundu. AKP Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise İmamoğlu'nun bu talebine "Hükümet belediyeyi sübvanse edecek İmamoğlu da “ben yaptım” mı diyecek? Anlayan..." yanıtını verdi.
Ayşe Keşir’in bu sözlerine çok sayıda vatandaş tepki gösterdi. Salgınlıkla uğraşmak yerine Ekrem İmamoğlu ile uğraşmayı tercih eden AKP yöneticisine çok sert eleştiriler geldi.


HİLAL KAPLAN: İMAMOĞLU HAYATIMIZLA OYNUYOR!

Koronavirüs salgını koşullarında her gün milyonlarca emekçi, sağlığı pahasına ya ücretsiz izin ya da zorunlu mesai dayatmasıyla işine gitmeye devam ediyor. AKP’nin sıkı ‘Reis’çiliğiyle bilinen kalemşörleri ise gözleri Saray’dan uzaklaştırıp gerçeği ters yüz etmekteki maharetlerini sergiliyor.

AKP’nin yayın organlarından Sabah‘ın yazarı Hilal Kaplan, yazısıyla bu konudaki ustalığını konuşturup sözkonusu misyonunun gereğini yerine getirdi. Kaplan, koronavirüs salgınına karşı aldığı toplu ulaşımda kısıtlama tedbiriyle ilgili olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “vatandaşın hayatıyla oynamak”la suçladı.

Kaplan’ın (27 Mart 2020) yazısında ilgili bölüm şöyle:

“İmamoğlu ne yapıyor?

İçişleri Bakanlığı, toplu ulaşım araçlarının doluluk oranının yüzde 50’yi geçmemesi yönünde genelge çıkarttı. Fakat aynı hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 İETT hattını iptal etti. Aynı şekilde metro ve metrobüs sefer sayılarında da düşüklük yaşandı.

Sosyal mesafenin korunmasına dair bu kadar uyarı yapılmışken, İmamoğlu, virüsün en çok yayıldığı ikinci alan olan toplu ulaşımda bu kesintilere giderek vatandaşın hayatıyla oynuyor. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerekir.”

1000
icon
HACI KELEŞ 29 Mart 2020 17:33

Şu kadını insan yerine koymak insanlığa ihanettir.

1 1 Cevap Yaz
Abdul 29 Mart 2020 16:45

İmamoğlu hükümetten maddi destek almazsa nasıl başarsın Hiç hesap etmeden düşünmeden laf ediyorsunuz yani diliniz beyninizden önce çalışmaya alışmış

2 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ