Polis aracında tecavüz

Gündem 20 Ocak 2019 21:11
Videoyu Aç Polis aracında tecavüz
A
a

Bir polis, iddiaya göre, ekip otosunda kadına tecavüz etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın iddianamesine göre, 15 Ekim 2018 akşamı, Özbekistanlı I.K. (27) adlı kadının yolcu olarak bulunduğu taksi Yedikule’den geçerken, polisler Ş.Ş. ve İ.K. tarafından kontrol amacıyla durduruldu. İki polis, genç kadını taksiden indirip ekip aracına bindirdi. 3-4 saat ekip aracında alıkonulan I.K. sonra Silivrikapı’da surların bulunduğu bölgeye götürüldü. Polis Ş.Ş. araçta I.K.’ya tecavüz edip bin 400 lirasını aldı. Diğer polis İ.K. bu sırada dışarıda bekledi. Polisler sonra genç kadını Yedikule’de araçtan indirip gitti.

"GİT DUŞUNU AL, DİNLEN"

Milliyet'ten Elif Altın'ın haberine göre, şikâyet için Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi Amirliği’ne giden genç kadın, polis Y.S.’ye olayı anlattı. Ancak Y.S. “O zaten it gibi pişman şu an, ben onun cezasını vereceğim. Sen şimdi git duşunu al, güzelce dinlen, bu olayları unut takma” diyerek kadının müracaatını almadı. Kadın ardından komiser E.S.’ye derdini anlatmaya çalıştı. Ancak E.S. de “Ben olayı gerçekleştiren polisin komiseriyim. Ceza olarak onu süreceğim” diyerek müracaatı kaydetmedi.

Olay günü nöbetçi amir olan A.B. de müştekiyi dinlemesine rağmen işlem yapılması için emir vermedi. I.K.’nın gasp edilen bin 400 lirası, burada polisler tarafından kendisine iade edildi. Bir gün sonra merkeze gelen I.K.’nın arkadaşı G.K., kimsenin konudan haberdar olmadığını öğrendi. Bunun üzerine durumu öğrenen diğer polisler, amirlerine haber verdi. Polis merkezi amiri, olayı savcılığa intikal ettirdi. I.K., polis Ş.Ş.’den şikâyetçi oldu. 17 Ekim 2018’de polislerden Ş.Ş. ve İ.K. tutuklanırken, işlem yapmayan diğer üç polis bırakıldı. Ş.Ş. hakkında 46 yıla kadar, İ.K. hakkında suça yardımdan 10.5 yıla kadar, tutuksuz üç polis hakkında ise suçluyu kayırma ve suçu bildirmemekten 15.5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı. 

1000
icon
hayati alsncak 22 Ocak 2019 13:37

malesef akp iktidari ile başlayan ahlaksızlik daha fazla arti.AKP de ahlak kalmamışkı polis te ahlak kalsin bunlarin tamamı ahlaksizdir.Bunlar toplumdaki ahlaki degerleri yerle bir edecek bu da akp tarafindan yapilyor.bakalım akp nin çıkardığı yasala bakalım.

0 0 Cevap Yaz
Gengiz Kaan 22 Ocak 2019 08:38

Asayiş ve güvlik eşkiyaya mı teslimedilmiş?...

0 0 Cevap Yaz
koray eker 21 Ocak 2019 01:19

Tum emniyetimiz bu polislerimize bagli Inanin her meslegin icin de Muhakkak bir curuk elma bulunuyor LUTFEN tum emniyet mensuplarini bir saymayin bunu yapanlar ergec cezasini bulacaklar ne demisler buyuklerimiz ALLAHIN sopasi yoook

0 0 Cevap Yaz
GÜRBÜZ aydın 20 Ocak 2019 23:19

Böyle karektersizlerden namus bekçisi olmaz.nasıl insanlar bunlar.üzereindeki uniformadan utanmıyorlar.karektersizler.rahatlık batıyor böyle insanlar.yazıklar olsun.Askeri polisi karalamayın be karektersizler.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ