Polis yerine serseri olması gereken kişi serbest bırakıldı!

Gündem 5 Aralık 2018 22:08
Videoyu Aç Polis yerine serseri olması gereken kişi serbest bırakıldı!
A
a

Polis yerine serseri olması gereken, Atatürk'e hakaret eden kişi serbest bırakıldı...

Karabük'te arkadaşlarıyla sohbet ederken Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp tutuklanan Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencisi İ.Ö., avukatının itirazı üzerine serbest bırakıldı. İ.Ö., okuluna döndü.

Olay, Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıl dönümü olan 10 Kasım günü Zopran köyündeki Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde meydana geldi. Okulda arkadaşlarıyla sohbet eden İ.Ö., iddiaya göre Atatürk'e hakaret etti. Arkadaşları, okul yönetimine bildirdi. Okul yönetimi de tutanak tutarak jandarmaya haber verdi.

Gözaltına alınan İ.Ö., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İ.Ö., avukatının itirazı üzerine 2 gün sonra serbest kaldı. Yeniden okula dönen İ.Ö.'nün yakında diploma alıp, polis olacağı belirtildi.

İ.Ö. hakkındaki soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

1000
icon
Yakup Uzunalioğlu 7 Aralık 2018 09:14

Arkadaşlarıyla sohbet sırasında Atamıza hakaret eden öğrencinin tutukluluk durumu ile iyi bir ders almıştır.Kişiler arasında Atamızı eleştiren insanlara rastlamak mümkündür. Polis olacak öğrenci için tutukluluk durumu iyi bir ders olmuştur. Bu öğrenci, bundan sonra iyi bir Atatürkçü olacağını söyleyebilirim.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ