Portakal'dan Soylu'ya sert sözler: ''Rüzgar...''

Gündem 2 Nisan 2020 21:10
Videoyu Aç Portakal'dan Soylu'ya sert sözler: ''Rüzgar...''
A
a

FOX Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, belediyelerle ilgili olarak yanlışlıkla “yerel hükümetler” ifadesi kullandığını belirterek, kendisini hedef alan Soylu’ya 'Sayın bakan, kendimden şüphem hiç olmadı siz geçmişe bakıp başkalarından şüphe ediniz. Ben rüzgara göre biçim değiştirenlerden değilim' diyerek yanıt verdi.

FOX Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, önceki akşamki İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle CHP’li belediyelerin yardım kampanyasının iptal edilmesini eleştirdiği yayınında, belediyelerle ilgili “yerel yönetim” yerine “yerel hükümet” ifadesini kullandı.

“İŞKİLLENİRİM BEN”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir toplantıda Fatih Portakal’ın sözlerini hedef göstererek, “Ben işkillenirim. Dün akşam FOX TV kanalında bir değerlendirme yapıldı. Bizim idari sistemimizde yerel hükümet yok. Acaba birileri, karşı karşıya kaldığımız bu süreçten bir anlam çıkarmaya mı çalışıyor? Bu kadar herkes kendi gözüne parmağını sokuyorken, son iki günde yardım kampanyası bahane edilerek bir şeyler yapmasından tam da içişleri bakanı vazifem olarak işkillendim” dedi.

PORTAKAL'DAN SOYLU'YA YANIT

Fatih Portakal Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Soylu’nun sözlerine yanıt verdi. Portakal, “Yerel yonetim yerine dil sürçüp yerel hükumet ağzımdan çııknca maden bulmuş gibi oldular. Hatta İçişleri Bakanı ‘işkillenirim ben’ dedi. Sayin bakan, kendimden şüphem hiç olmadı siz geçmişe bakıp başkalarından şuphe ediniz. Ben rüzgara göre biçim değistirenlerden değilim” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR