PYD Türk helikopterini düşürdü: Çok sayıda şehit var!

Gündem 10 Şubat 2018 15:27
Videoyu Aç PYD Türk helikopterini düşürdü: Çok sayıda şehit var!
A
a

Tayyip Erdoğan açıkladı: PYD Türk helikopterini düşürdü: Kayıplarımız var...

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu sabah itibariyle 1141 terörist etkisiz hale getirildi. Az önce bir helikopterimiz de düşürüldü. Tabi ki bütün bunlar olacak. Bir savaşın içindeyiz. Kaybımız da verdirdiğimiz kayıplar da olacak. Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunun bedelini katbekat ödeyecekler" dedi. DHA'nın haberinde ise "Hatay'ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafına düşen helikopterin enkazına ulaşılmaya çalışıldığı" bildirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

“BİR HELİKOPTERİMİZ DÜŞÜRÜLDÜ”

Zeytin Dalı Harekatı’nı değerlendiren Erdoğan “Bu sabah itibariyle 1141 terörist etkisiz hale getirildi. Az önce bir helikopterimiz de düşürüldü. Tabi ki bütün bunlar olacak. Bir savaşın içindeyiz. Kaybımız da verdirdiğimiz kayıplar da olacak. Belki bizim bir helikopterimiz gidecek ama onlar bunun bedelini katbekat ödeyecekler.” dedi.
DHA’nın geçtiği haberde ise “Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin karşı tarafına düşen helikopterin enkazına ulaşılmaya çalışıldığı” bildirildi.
İHA’nın haberinde ise olay yerine sevk edilen ekipler tarafından yaralı askerlerin Kırıkhan Devlet Hastanesine getirildiği, AKP Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi’nin de hastaneye giderek yaralı askerleri ziyaret ettiği duyuruldu.


BÖLGEDE HAREKETLİLİK ARTTI

Helikopterin düşürüldüğü bilgisinin ardından bölgedeki hava trafiği de arttı. Çok sayıda helikopter ve uçak bölgeye sevk edildi.
 

‘SURİYE TOPRAKLARINDA DÜŞTÜ’

Askeri kaynaklar ise helikopterimizin, Kırıkhan’ın Kaletepe ile Camız Kışlası mahallesi yakınında bulunan Zafertoka karakolunun karşısında, Suriye topraklarında Ömerli Köyü’nde düştüğünü belirttiler. Askeri kaynaklar, yaralı ve şehitlerin olduğu bilgisinin de kendilerine ulaştığını açıkladılar.
 

FIRTINA OBÜSLERİ DE BÖLGEYİ VURMAYA BAŞLADI

Hatay sınırındaki birliklerde konuşlu olan Fırtına Obüsü ve Çok Namlulu Roket Atar’larla da (ÇNRA) Afrin’deki YPG hedefleri vurulmaya başlandı.
 

BAŞBAKAN İKİ ASKER ŞEHİT DEDİ AMA ERDOĞAN'LA ÇELİŞTİ

Muğla’da konuşan Başbakan Binali Yıldırım ise olayda 2 askerin şehit olduğunu duyurdu. Başbakan “Her hangi bir dış müdahale ile düştüğü konusunda elimizde kesin bir bilgi yok. Bölgede askerlemiz duruma hakim.” dedi fakat Erdoğan ''düşürüldü'' diyerek kesin konuşmuştu...

1000
icon
mike 10 Şubat 2018 16:16

eeee 2 başlılık dedikleri bu işte..biri düşürüldü diğer düşürülmedi diyor..hangisi doğru hangisi yalan...

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ