Rezalet sınav: Taşeron işçilere bakın neleri sordular!

Gündem 10 Mart 2018 13:22
Videoyu Aç Rezalet sınav: Taşeron işçilere bakın neleri sordular!
A
a

Taşeronlara rezalet sınav soruları: Taşeron işçilere bakın neleri sordular...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kamuda taşeron işçisi kalmayacak” açıklamasının ardından başlatılan kadro işlemleri sırasında yapılan sözlü mülakata ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde ve TBMM’de çalışan taşeron işçilerine sözlü mülakatlarda, “Cumhurbaşkanımızın kaç çocuğu, kaç torunu var?”, “Cumhurbaşkanımız nerelidir, kaç yaşındadır?” gibi soruların yöneltildiği ileri sürüldü.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi ile TBMM’de taşeron işçilerine yönelik kadro mülakatında işçiler, iddiaya göre meslekleriyle ilgisi olmayan sorularla karşı karşıya kaldı. Üniversite Rektörlüğü’nün belirlediği komisyonda bazı adaylara isminin kaç harften oluştuğunun sorulduğu, bazı adaylara ise “Konya Müftüsünün adı nedir?”, “Tebbet Suresi’nin anlamını nedir?” gibi soruların yöneltildiği ifade edildi.
CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, "Mülakatta skandal soru" iddiasını Meclis gündemine taşındı. Altıok, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesinde, “Sınavları ‘sözlü’ olarak yaptığı belirtilen Üniversite Rektörlüğünün belirlediği komisyon, bazı adaylara ‘adayın kaç çocuğu olduğu’, ‘isminde kaç harf bulunduğu’ gibi sorular sorarken bazı adaylara ise ‘Konya Müftüsünün adı’ ‘Bosna Hersek Cumhurbaşkanının adı’ ‘Ertuğrul Gazi’nin anne ve babasının adları’ gibi sorular sormuştur. İddialara göre bunlarla da yetinmeyen komisyon üyeleri adaylara Konya Valisinin, hastane müdürünün ve üniversite rektörünün adını da sormuşlardır” dedi.

Önergede TBMM’de yapılan sözlü mülakatlara da yer veren Altıok, “TBMM’de kadroya girmek için başvuran adaylara mülakatlarda ‘Cumhurbaşkanımızın kaç çocuğu, kaç torunu var?’ ‘Cumhurbaşkanımız nerelidir?’ ‘Cumhurbaşkanımız kaç yaşındadır?’ gibi mesleki yeterlilikle ilgisi olmayan sorular sorulmuş mudur? Ya da sorulması planlanmakta mıdır?” diye sordu.

1000
icon
Ender Akyüz 10 Mart 2018 15:01

Aile hekimliğinde Çalışanların hepsin Neden red aldı bu işçiler kamuda çalışmıyormu

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ