Rezillik! İktidar gazetesi Kudüs üzerinden Atatürk'e saldırdı...

Gündem 21 Aralık 2017 12:04
Videoyu Aç Rezillik! İktidar gazetesi Kudüs üzerinden Atatürk'e saldırdı...
A
a

Kemalizm ve Siyonizmin işbirliği yaptığı iftirasına yönelik bir yazı yer aldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs provokasyonu kararını fırsat bilen gericiler, Cumhuriyet’e ve Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik kinlerini kusmaya başladılar. Gerici Yeni Söz gazetesi, İsrail’in Batı Şeria’daki gösterilere yönelik silahlı müdahalesini, “ Yahudi terörü ile anladığı dilden konuşun: Mücadeleyi Kudüs’ten Tel Aviv’e taşıyın” manşetiyle haberleştirdi.

‘ATEŞİ TEL AVİV’E TAŞIYIN’ ÇAĞRISI
“Gazete”, ana sayfasında adeta savaş çığırtkanlığı yaptı. Gazetenin manşet haberinde “Çözüm: Ateşi Tel Aviv’e taşıyın” şeklinde bir ara başlık yer aldı. Bu ara başlıkta, “Yapılması gereken şey; meşhur boksör Mike Tyson’ın ‘Herkesin ağzına yumruğu yiyene kadar bir planı vardır” şeklindeki nasihatını dikkate alıp, ateşi ve korkuyu korkakların iskân ettiği Tel Aviv gibi şehirlere taşıyarak korkaklar topluluğuna büyük bir ders vermektir” ifadeleri yer aldı.

ATATÜRK’E HAKARET, CUMHURİYET’E SALDIRI
Yeni Söz, dilinin altındaki baltayı ise manşetin altında yer alan “haber”de duyurdu. “Siyonizm Kemalizme, Kemalizm İsrail’e nasıl yardım etti?” başlıklı metinde 31 Mart gerici ayaklanmasını bastıran Mustafa Kemal Atatürk öncülüğündeki Harekat Ordusu’na türlü hakaretler yağdırarak Kemalizm’in Siyonizmle beraber olduğu iftirası dile getirildi. 

HİLAFET VE OSMANLI ÇAĞRISI YAPMIŞLARDI
Kars Sarıkamış'ta 17 Aralık tarihinnde Sarıkamış İmam Hatipler Derneği tarafından Kudüs bahanesiyle bir protesto eylemi düzenlenmişti. Buarad konuşan dernek başkanı ve AKP’nin eski Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Binali Koçoğlu, hilafet ve Osmanlı’ya dönüş çağrısı yapmıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR