Rusya balistik füze denedi, Ankara'dan ışığı görüldü!

Gündem 26 Aralık 2017 15:33
Videoyu Aç Rusya balistik füze denedi, Ankara'dan ışığı görüldü!
A
a

Esrarengiz ışığın nedeni ‘füze’ denemesi mi?

Başta; İstanbul, Sakarya, Ankara, Tokat ve Hatay olmak üzere birçok yerde görülen ve anlam verilemeyen ışık hüzmesi günün en çok merak edilen haberlerinden oldu.

Yurdun dört bir yanında bu ilginç ışığı gören vatandaşlar kameralarına sarılarak video ve fotoğraf çekmeye çalıştılar. Sosyal medyada bunun bir uçağa ait olduğu öne sürülürken bazı kişiler ise UFO olduğunu iddia etti.

2012’DEKİ GÖRÜNTÜYLE BİREBİR BENZERLİK!

Kuzeyden güneye doğru ilerleyen bu ışık kümeleri ilk kez bu sabah görüntülenmedi. Benzer bir durum 2012 yılının Haziran ayında yaşanmış ve aynı söylentiler o dönemde de kamuoyunda tartışılmıştı.

RUSYA’NIN BALİSTİK FÜZE DENEMESİ

2012’de kaydedilen görüntüler için yapılan birbirinden farklı yorumların ardından işin aslı ertesi sabah ortaya çıkmış ve Rusya’nın “Topol-M model kıtalararası balistik füze” denemesi yaptığı öğrenilmişti. O dönemde de; Türkiye, Kıbrıs, İsrail, Ermenistan, Lübnan ile Kafkaslar'da bu ışık görülmüş ve büyük paniğe neden olmuştu.

İŞTE DÜN GECE TÜRKİYE’NİN FARKLI BÖLGELERİNDE GÖRÜLEN O IŞIK

SAKARYA

SAKARYA’da, gece saatlerinde, gökyüzünde oluşan ışık hüzmesi dikkat çekti. Cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ışık hüzmesi, bir süre sonra gözden kayboldu.

ANKARA-

“TOZ GİBİ KAYBOLDU”

Ankara Çubuk’ta yaşayan Çetin Durmaz, “Aynı bir deniz anası gibiydi ışık. Işık bir çemberin içindeydi. Sonra görüntüdeki gibi yavaş yavaş toz gibi genişleyerek dağıldı.” dedi.

HATAY

Hatay Dörtyol sahilinde çekilen fotoğrafta, bir ışık hüzmesinin deniz üzerinden karaya doğru hareket ettiği görülüyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR