Saadet Partisi, AKP-MHP ittifakına katılacak mı? Son kararı verdiler

Gündem 20 Şubat 2018 16:55
Videoyu Aç Saadet Partisi, AKP-MHP ittifakına katılacak mı? Son kararı verdiler
A
a

Karamollaoğlu, 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için açıklamalar yaptı.

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu “Kendi cumhurbaşkanlığı adayımızı çıkaracağız. Çıkaracağımız adayın toplumun bütün kesimlerinden oy alması icap eder” diye konuştu.

Karamollaoğlu Abdullah Gül’ün olası adaylığına ilişkin bir soruya da “Bu süreç içerisinde Abdullah Gül ile birkaç kez görüştük. Ama somut şekilde Gül’ü aday gösterme iddiamız olmadı. Olabilir mi? İhtimallerden birisidir. Aday kim olursa olsun bizim tabanımız ve kamuoyunun bu kişiyi tasvip etmesi icap eder.” diye yanıt verdi.

AK PARTİ-MHP İTTİFAKINA KATILACAKLAR MI?

Reuters'in haberine göre, AKP ile MHP arasında ayrıntıları netleşen ‘Cumhur’ ittifakına katılıp katılmayacakları ile ilgili olarak da Karamollaoğlu şu yanıtı verdi:

“Görüşmemizde en son kalkışımızda Erdoğan (bana) MHP ile böyle bir ittifak yaptıklarını, (bununla ilgili) bizimle de bir temasın faydalı olabileceğini söyledi. Biz de ‘neden olmasın?’ dedik. Dirsek teması olur. Ama bir ittifak noktasında değil.”

‘Cumhur’ ittifakına BBP de yeşil ışık yakmıştı.

1000
icon
selim kaya 20 Şubat 2018 17:33

ben sahsen akp ve mhp nin milliliklerine inanmi yorum bukadar adaletsizlikten bu kadar yolsuz luktan sonra sp bunlarla isbirligi yapmaz.

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ