Saadet Partisi şaşırttı: Atatürk sığınacağımız liman!

Gündem 9 Mart 2018 12:40
Videoyu Aç Saadet Partisi şaşırttı: Atatürk sığınacağımız liman!
A
a

Saadet Partisi şaşırttı! Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın: Atatürk sığınacağımız liman...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Atatürk'ün kahraman, Cumhuriyet değerlerinin ise mazlumların sığınacak limanı olduğunu söyledi. Son dönemin en çok konuşulan partisi olan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Çağlar Cilara'nın sorularını yanıtladı.

"CUMHURİYET DEĞERLERİ MAZLUMLARIN SIĞINACAĞI LİMANDIR"

Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ile ilgili sorulara yanıt veren Milli Görüşçü Aydın, Cumhuriyet değerlerinin mazlumların sığınacağı liman olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

"Bizim bu ülkenin hiçbir temel değeri ile sorunumuz olamaz, Cumhuriyet ile de sorunumuz olamaz. Cumhuriyet bizimdir. İstiklal haribini, topyekun millet olarak ortaya koyduk. Büyük bir badireden çıktık, yeni bir Cumhuriyet inşa ettik. Ve bu Cumhuriyet bütün mazlumların şemsiyesi haline gelmiştir, sığınacak limandır. Bu vatan herhangi bir vatan toprağı değildir. Türkiye herhangi bir ülke değildir. Bu ülkede yapılan iyi ve güzel her ne varsa aslında bütün insanlık içindir."

Cumhuriyet'in kuruluş değerlerinin, kendilerinin de kuruluş değeri olduğunu belirten Saadet Partili Birol Aydın, "Bu ülkenin kuruluş değerleri, bizim kuruluş değerlerimizdir. Bu milletin ortak değerleridir. Hangi inançla ile, hangi gaye ile bu ülke kurulmuşsa onu muhafaza etmek bizim görevimiz" dedi.
"SAADET PARTİSİ'NİN BARAJ SORUNU YOK"

Birol Aydın, Saadet Partisi'nin baraj sorunu olmadığını da şu sözlerle ifade etti:

"Henüz seçimlere 19 ay gibi bir zaman var. Türkiye'de siyaset denklemi, siyasi iklim süratle değişiyor, bugün biz doğru olanı yapmaya gayret ediyoruz, titizlik gösteriyoruz, üzerimizdeki sorumluluğun baskısı bizi doğru yapmaya da mecbur bırakıyor. Biz doğru şeyleri yapmaya gayret edeceğiz. Doğru şeyler milletimizin vicdanında yer bulacaktır. Bir baraj sorunumuz Allah'ın izniyle olmayacaktır, öyle görünüyor."

"HER YERE İMAM HATİP AÇMAYI DOĞRU BULMUYORUZ"

Saadet Partili Aydın, her yere İmam Hatip okulu açılmasının da yanlış olduğunu ifade etti.

Aydın, "İktidar, ihtiyaç olsun olmasın her yerde İmam Hatip açma sevdasına düşmüş. Bugün ihtiyaç olan yerlerde İmam Hatip açılması pek tabi çok doğaldır ama bugünkü hükümet her kesimi valileri de, kaymakamları da İmam Hatip açma furyasına sevk etmiş olmaları bizim açımızdan doğru bir şey değil" dedi.

"ATATÜRK ŞÜPHESİZ KAHRAMANDIR"

Atatürk ile ilgili de görüşleri sorulan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın, Atatürk'ün bir kahraman olduğunu da şu sözlerle dile getirdi:

"Atatürk şüphesiz kahramandır. Güçlü bir liderliği, güçlü bir teşkilatçılığı, güçlü bir öngörüsü olan kahramandır. Başka türlü Cumhuriyet kurulamazdı."

"İNSANLARI FETÖ'YE AK PARTİ AŞIK ETTİ"

Saadet Partili Aydın, OHAL sürecinde yaşanan mağduriyetlerle ilgili, insanları FETÖ'ye AKP'nin aşık ettiğini ise şu sözlerle savundu:

"Hükümet edenler bu yapıya insanları aşık ettiler. Aşk, gözlerin kör olması manasına geliyor. Siz toplumun bir kesimini, kendi referansınızla bu malum yapıya aşık edip, sonra sizin başınıza gelenden dolayı aşık olanları hesaba çekmeye kalkarsanız haksızlık yaparsınız. Türkiye'de KHK'lar ile milyonlara ulaşabilecek mağdurlar kitlesi oluşuyor."

1000
icon
Erol 10 Mart 2018 13:14

Bu Haber doğru ise ???? Saadet Partisinin başkan yardımcısının söyledikleri , saadetin içinde bir devrim niteliği taşır,, tabiki samimiyetinde şüphe duymasaydım . Doğru sözler inanamadığım kişilerin ağzından duymak beni düşündürdü , Atamızın mücadelesi kurtuluş savaşı , bilindiği gibi dindar kesimin hacı hocalar sayesinde , rumlarla işbirliği yaptıkları için zaafa uğratılmış , bugünkü durumumuz ve Adalarımızın , kıbrısı ve daha neler bunlar sayesinde Türkiye bunları kaybetmiş vatanhain hocaları bundan dolayı asmış Sözde Dindar kesim Türkiye Cumhuriyetine çok ama çok zarar vermiş , günümüzde belkide adalar ve kıbrıs sorunu olmayacaktı , eyer bu vatanhainleri atamızı zayıflatmasıydı gücümüzü bölmeseydi , yaptıkları rumlara yaradı... Şimdi bildiğimiz köktendinci bir parti inançlarının gereği atatürk düşmanlığını oy kapma uğruna Atamızı övüyor .. Dualarım doğruyu görmeleridir ama benim inanasım gelmedi... Saygılar

0 0 Cevap Yaz
TC Cumhuriyeti

Suan her parti bu iktidardan iyidir, AKP iktidar kalacagina Saadet kazansin yeterki AKP gonderelim!

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ