SADAT Akşener'e karşı harekete geçti

Gündem 18 Şubat 2018 15:11
Videoyu Aç SADAT Akşener'e karşı harekete geçti
A
a

Erdoğan'ın SADAT'çı danışmanı, Akşener'e karşı harekete geçti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, eski İslamcı Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Üsküdar Üniversitesi'nde katıldığı bir panelde, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Uluslararası Savunma Danışmanlık Merkezi'nin (SADAT) kuruluş sürecini ve misyonunu anlattı. Tanrıverdi, PYD, IŞİD, PKK'nın Amerika Birleşik Devletleri'nin özel askeri şirketi olduğunu söyledi. 

Üsküdar Üniversitesi, Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER), Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASSAM) ve Uluslararası Savunma Danışmanlık Merkezi (SADAT) iş birliği ile Üsküdar Üniversitesi'nde "Özel Askeri Şirketler Paneli" düzenlendi.

SADAT'ın kuruluş sürecini anlatan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve SADAT Kurucusu Adnan Tanrıverdi, "SADAT açılım olarak Savunma Danışmanlık Şirketi'nin kısaltılmışı. Kuracağımız şirkete bir isim ararken kısaltma ne olsun diye paylaşırken SADAT çıktı. Arkadaşımızın biri, 'Bu SADAT Arapça'da Seyitler anlamına geliyor' dedi ve biz de orada durduk. Yani ararken bulduğumuz bir kısaltma" dedi. 

Programın ardından basın mensuplarının soruları üzerine İyi Parti Meral Akşener'in SADAT ile ilgili iddialarını da değerlendiren Tanrıverdi, "Suç duyurusunda bulunduk. Tazminat davası açacağız. Doğru değil. Bizim Türkiye'de herhangi bir askeri üssümüz yok, silahlı bir unsur eğitmiyoruz. 'Paramiliter yapı oluşturuyor' derken, sivilleri silahlandırıyor demek istiyor. Böyle bir şey yok. Tamamen safsata, biraz daha ileri gidersek iftira" dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ