Sadece 'Türk' ibaresi kaldırılmıyor, tümden yok edecekler

Gündem 7 Şubat 2018 18:44
Videoyu Aç Sadece 'Türk' ibaresi kaldırılmıyor, tümden yok edecekler
A
a

İşte AKP'nin planı: Sadece 'Türk' ibaresi kaldırılmıyor, tümden yok edecekler

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın, Türk Tabipleri Birliğine ilişkin, "Bir defa onun başındaki 'Türk' ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararıdır. Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım. Sadece Tabipler Birliği değil, Türkiye Barolar Birliği ile ilgili de aynı şey..." şeklindeki sözlerini "emir" olarak algılayan hükümet harekete geçti.

Türkiye Barolar Birliği, Türk Tabipleri Birliği gibi kuruluşların da arasında bulunduğu tüm meslek örgütlerinin adları ve faaliyetleriyle ilgili düzenleme yapılacağı öğrenilirken, düzenlemelerle ilgili kanun değişiklikleri de gündeme alınacak.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, düzenlemeler çerçevesinde Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşların isimlerindeki "Türk" ibarelerinin silinmesi de bulunuyor. 

'BARO VE TTB KAYDI KALDIRILACAK'
Öte yandan serbest avukatlık yapmak için baroya kayıtlı olma şartı ile serbest doktorlukla ilgili Türk Tabipleri Birliğine üye olma şartları da ortadan kaldırılacak. 

Türkiye Barolar Birliğinin ismi ve faaliyetlerine yönelik 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nda, Türk Tabipleri Birliğinin de adı ve çalışmalarıyla ilgili hükümlerin yer aldığı 6023 sayılı Türk Tabipleri Birliği Kanunu'nda değişiklikler yapılması gerekiyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR