Şamil Tayyar 'CHP Kapatılsın' dilekçesi verdi!

CHP 18 Ağustos 2017 18:14
Videoyu Aç Şamil Tayyar 'CHP Kapatılsın' dilekçesi verdi!
A
a

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da CHP’nin kapatılması için dilekçe verenler arasında…


Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da CHP’nin kapatılması için dilekçe verenler arasında… Bu da çok yeni bir örnek; sadece beş hafta kadar önce 13 Temmuz’da katıldığı bir televizyon programında bakın neler söylüyor Ak Parti milletvekili… Artı Haber’in 14 Temmuz 2017 tarihli “CHP’ye Kapatma Davası Hazırlığı mı” başlıklı haberinden aktarıyorum:

“Adalet Yürüyüşü sonrası AKP'nin Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye yönelik 'FETÖ ile işbirliği' suçlamalarının altında partiye yönelik bir hukuki süreç mi yatıyor sorusunu akla getirdi.

A Haber'de dün akşam yayınlanan 'tartışma' programında konuklar ve sunucular CHP'yi 'FETÖ' ile bağlantılı gösterme yarışına girerken AKP milletvekili Şamil Tayyar, CHP ile FETÖ'nün 'siyasi işbirliği' yaptığını ileri sürdü. Tayyar, CHP hakkında kapatma davası açılabileceğini de söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına geçmesinden sonra 'FETÖ ile CHP'nin ilişkisinin daha kolay kurulduğunu ve yönetilebilir hale geldiğini' iddia eden Tayyar, suçlamalarını 7 Şubat 2012'de yaşanan MİT Krizine kadar götürdü. ‘7 Şubat, Gezi, 17 Aralık ve sonrasındaki 15 Temmuz işgal girişiminde de bu ilişkinin devam ettiğini görüyoruz’ diyen Tayyar, konuşurken ekranda alt yazı olarak '17-25 aralık ve Gezi öncesi CHP liderinin ABD temaslarının perde arkası', 'Kılıçdaroğlu-FETÖ bağlantısı mı?' yazıları dikkat çekti. 

Kılıçdaroğlu'nun cemaate 'sempatik' mesajlar verdiğini iddia eden Tayyar, özetle şunları söyledi:

‘Acaba Kılıçdaroğlu FETÖ'ye rehin mi düştü diye düşünüyordum ama geldiğimiz bu noktada bunun da ötesinde olduğunu, birlikte bir hareket olduğu çok net ortaya çıkıyor. Bir siyasi işbirliğinden söz etmek mümkün. Bu hukuken de değerlendirilmesi ve bir suç tespitinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yani bugün CHP bir siyasi partinin ötesine geçmeye başladı. Bu hukuken bir yaptırımı zorunlu kılar. Yorumumu biraz abartılı bulanlar olabilir ama bu anlatılanlardan sonra bizim Kılıçdaroğlu'nu bir siyasi figür olarak görmemiz bana göre mümkün değil. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hızlı bir şekilde harekete geçerek bu kronoloji çerçevesinde FETÖ ve Kılıçdaroğlu, CHP ilişkisini bir hukuki zemine oturtması ve bu anlatımları hukuken delil sayabilecek verilerle güçlendirmesi halinde CHP hakkında kapatma davasının açılabileceğini düşünüyorum.’

Tayyar, CHP'yi suçlamak için elinden geleni yapıyor ama söylediği tarihlerde asıl kendisinin cemaatle ilişkisi olduğunu, hatta AKP'nin ilişkisi olduğunu itiraf ettiğini de unutuyor. Bugün 'O tarihlerde CHP ile işbirliği yaptılar' dediği cemaati 17 Aralık'tan bir hafta sonra masum göstermek için elinden geleni yapıyordu.”

 XXX

Yukarıdaki örneklere benzer çok daha fazla metin paylaşabilirim ama yeter sanırım. Arşivlere girildiğinde benzerlerini çarşaf çarşaf görmek mümkün… Ortalık CHP’nin kapatılması için verilen ‘dilekçelerden’ geçilmezken, “CHP’nin kapatılabilirliği” algısı güçlendirilmeye çalışılırken CHP’nin buna nasıl bir cevap vermesi gerektiğine dünkü yazımda değindim. Tekrara düşmeyeyim. Meraklısı, dünkü makaleye göz atabilir.

Dünkü yazıda demiştim ki, mesele CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu meselesi değildir, mesele CHP’nin kapısına nasıl kilit vurulacağı meselesidir. Bugün de bir adım ileri gidiyor ve diyorum ki; mesele bundan da derindedir, mesele Atatürk Türkiyesi’nin, Türk devriminin son kalesinin bekası meselesidir.

Bu “son kale” silkinip ayağa kalkacak bir büyük şemsiye açarak ve Atatürk Türkiyesi’ni, çağdaş Türkiye’yi toparlayıp ayağa kaldıracak… Üç noktanın ötesini ne yazmak ne de aklımdan bile geçirmek istiyorum. 

1000
icon
Alpagut 23 Ağustos 2017 13:16

Asıl amaç CHP'nin kapatılması. Akşener AKP güdümlü muhalif partiyi kuracak. MHP ile AKP tamamen birleşecek. 2019'da yeni mecliste RTE başkanlığında AKP ile Akşener başkanlığında yeni parti yer alacak. İki partili sisteme geçilecek. Diğer bütün partiler de Anayasa Mahkemesi kararı ile kapattırılacak. Böylece ABD ile eş bir sistem oluşacak. Devlet Başkanı RTE, Vice President ise hanımı olacak. Azerbaycan'da olduğu gibi. Biz bunu 3 senedir söylüyoruz zaten. Şimdi de gerçekleştiriliyor. Gerçi CHP'nin şu haliyle bu millete yarardan çok zararı var.

0 0 Cevap Yaz
Seval 19 Ağustos 2017 15:42

#DirenAdalet #DirenCumhuriyet #DirenCHP #DirenKılıcdaroğlu Her şeyi Atatürk Cumhuriyetini yok etmek için yapıyorlar, ama nafile bu Cumhuriyeti yikamiyacaksiniz!

0 1 Cevap Yaz
Sündüz 19 Ağustos 2017 12:43

Ülkeyi rezilrusva ede eden kendi partileri. CHP kapatılacak... Her şey ters yüz oldu.

0 2 Cevap Yaz
Yılmaz Bozkurt. İZMİR 19 Ağustos 2017 11:15

Bende savciliga bir dilekçe versem ve böyle vatan hainlerinin cenelerinin kapatilmasini istesem savcilar ne yapar acaba. Ergenekon ve Balyozun yalancı ve iftiraci yazari.İpe sapa gelmez iddialarla doldurduğun vehikayelerle susledigin o kitaplarindan iyi uolunu buldun mu.O askerlerimizin vebalini nasil cekeceksin.Para kazanmak icin vicdan satilir mi, öleceğilnn günü hiç düşünmez misin.Kaç yorgan parcalayacagini tahmin tahmin ediyorsun.Bence sizin gibi hayati yalan dolan ve iftiralarla gecen birilerinin ne bu dhunyada ne ahirette yatacak yeriniz yok.Kuddusi Okkur ile Ali Tatar' in beddualari sana yeter.

0 2 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU