Seçim öncesi: ABD açık açık 'Erdoğan kazansın' dedi!

Gündem 18 Haziran 2018 15:57
Videoyu Aç Seçim öncesi: ABD açık açık 'Erdoğan kazansın' dedi!
A
a

Bu haberi bizden başka kimse böyle sunmadı: ABD açık açık 'Recep Tayyip Erdoğan kazansın' dedi!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ABD ile yapılan anlaşma çerçevesinde Menbiç'in dış mahallerine giriş yapmaya başladı...

ABD ile Türkiye arasında üzerinde mutabakat sağlanan Menbiç haritası çerçevesinde Türk askerlerinin Menbiç'in dış mahallelerine girdiği belirtildi. Öte yandan Türk askerlerinin Menbiç'in dış mahallerine girdiğini gösteren ilk görüntüler de geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 4 Haziran'daki Washington ziyareti sırasında YPG'lilerin Suriye Menbiç'ten çekilmesini öngören Menbiç yol haritası üzerinde mutabakat sağlanmıştı.

Geçen hafta TSK'dan yapılan açıklamada da Türkiye ve ABD'den askeri yetkililerin 12-13 Haziran tarihlerinde Almanya'da toplanarak Menbiç yol haritası ve uygulama planı konusunda mutabakat sağladıkları belirtilmişti.

ABD'DEN 24 HAZİRAN ÖNCESİ AKP'YE KIYAK!
Yol haritası daha tamamlanmamışken, 24 Haziran seçimleri öncesi ABD'nin AKP'ye Menbiç yolunu açması ve AKP'nin bu olayı sanki büyük bir zafermiş gibi göstermesi; ABD'den AKP'ye 24 Haziran seçimleri öncesi açık çek olarak yorumlandı!

Türkiye'ye asıl tehditin Fıratın Doğusunda bulunmasına rağmen, AKP'nin ısrarla Fıratın Batısı ile ilgilenmeside mücadelenin samimi olmaması olarak değerlendiriliyor...

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ