Seçim yenilgisini Yıldırım kabul etti, MHP 'yenilenecek' dedi

Gündem 28 Nisan 2019 21:25
Videoyu Aç Seçim yenilgisini Yıldırım kabul etti, MHP 'yenilenecek' dedi
A
a

Seçim yenilgisini Binali Yıldırım kabul etti, MHP 'yenilenecek' dedi

İstanbul'da katıldığı bir programda konuşan Binali Yıldırım, "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım" ifadelerini kullandı.

MHP: SEÇİMLER YENİLENECEK!
Beyaz TV’de yayınlanan ‘7. Gün’ programına konuk olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, af konusu ve İstanbul seçimlerine ilişkin açıklama yaptı.

İstanbul’daki seçimlerin yenileneceğini öne süren Feti Yıldız şu ifadeleri kullandı:

“Senin önüne gönderilmiş bir liste var, neden bu listeden seçmiyorsun da o ilçe ve şehirde oturmayan bin kilometre ötede yaşayan birilerini o sandığın başına koyuyorsun. Bu hile değil mi? Sandık başkanının fonksiyonlarını gayet iyi biliyoruz. Sandık başkanlarının görevi aynı zamanda yargısal bir görev. Onun yerine şu olsun, bu olsun olmaz. Bizler bir hukuk devletinde yaşıyoruz”

AF KONUSU!

Uzun süredir tartışılan konulardan biri olan ‘af’ konusu hakkında da konuşan Feti Yılmaz şu açıklamayı yaptı:

“Af konusu Adalet Komisyonu’nda, Genel Kurul’a henüz inmedi, inşallah ilk işimiz Genel Kurul’a bu konuyu getirmek olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız teklifimizin ilk günlerinde kendisine gelen eksik bilgiler nedeniyle bazı açıklamalar yapmıştı. Ancak zaman içerisinde teklifin detayları öğrenildi. Biz hangi suçları istisna tuttuğumuzu defalarca belirttik. Terör suçları, cinsel saldırı, Atatürk aleyhine işlenen suçlar, PKK, FETÖ, silahlı sol örgütler kapsam dışı. Kapsam dahilinde olan suçlar da bellidir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ