Seçimden önce "kendimi yakarım" diyen AKP'li vekil bakın o konuda ne yaptı!

Gündem 22 Ekim 2018 17:40
Videoyu Aç Seçimden önce "kendimi yakarım" diyen AKP'li vekil bakın o konuda ne yaptı!
A
a

Seçimden önce "kendimi yakarım" diyen AKP'li vekil Metin Gündoğdu bakın o konuda ne yaptı!

Türkiye dünya fındık üretiminin yaklaşık yüzde 75’ini gerçekleştiriyor. Buna karşın fındık üreticilerinin sorunları her geçen yıl büyüyerek devam ediyor… 2006 yılında 5 dolar olan fındık fiyatları, şu anda yaklaşık 2 dolara denk geliyor. Fındık üreticisinin 12 liraya satabildiği fındık, havaalanı “free shop”larında 55 Euro’ya yani yaklaşık 360 liraya dahi satılıyor. Bu durum Meclis’teki milletvekillerini de isyan ettirmişti. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel “insaf” demiş ve fındığın 500 bin üreticiyi, 8 milyon kişiyi doğrudan ilgilendirdiği ve fındık üreticisinin darda kaldığını söylemişti.

Geçen hafta Meclis’teki dört parti CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması konusunda anlaşmıştı. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi vermiş ve üç muhalefet partisi de bu önergeye destek vermişti.

Ancak AKP bu önergeye karşı çıkmış, muhalefet de tam kadro Meclis’te olmayınca, fındık üreticilerinin sorunlarının görüşülmesi ile ilgili önerge AKP oylarıyla reddedilmişti.

AKP’den verilen bir ret oyu dikkat çekti.

FINDIKÇILAR İÇİN “KENDİMİ YAKARIM” DİYEN AKP'li VEKİL ŞİMDİ ÇEKİMSER KALDI

AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 24 Haziran seçimleri öncesinde fındık üreticisini mağdur etmeyeceklerini belirterek, dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile görüşmesini açıklamıştı.
Seçimden önce “kendimi yakarım” diyerek fındık üreticisine destek olacağını söyleyen AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yla görüşmesini şöyle anlatmıştı:

“Kendisine dediğim şu; ’Serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu meydanında kendimi yakarım’, bu kadar net. Çünkü fındık serbest piyasaya satıldığı zaman elini ovuşturanlar, bu sefer üreticiyi tekrar mağdur edecekler.”

24 Haziran seçimleri öncesinde fındık üreticisinin mağdur edilmesi durumunda kendisini yakacağını söyleyen AKP’li vekil Metin Gündoğdu, Meclis’te fındık üreticilerinin mağdur edilmemesi için verilen önergeye de çekimser kaldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ