Seçimin iptaline giden yol! YSK'dan bir karar daha...

Gündem 26 Nisan 2019 16:06
Videoyu Aç Seçimin iptaline giden yol! YSK'dan bir karar daha...
A
a

Seçimin iptaline doğru giden yol döşeniyor... YSK'dan bir skandal karar daha...

Yüksek Seçim Kurulu, (YSK) 5 bin 515 kısıtlı seçmen hakkında daha araştırma yapılması ara kararı verdi.

AKP’nin YSK Temsilcisi Recep Özel, Kurulun İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına ilişkin ara karar verdiğini açıkladı.

Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün AKP olarak İstanbul seçimlerine yönelik YSK'ya yeni bir dilekçe verdiklerini söyledi. YSK'ya 5 bin 315 kısıtlı seçmenin mahkeme kararlarıyla birlikte oy kullanmayacaklarına ilişkin listeyi sunduklarını ifade eden Özel, Kurulun bu konuların araştırılması için yeniden bir ara karar oluşturduğunu belirtti.

Özel, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasıyla ilgili ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verildiğini, sürenin bugünden başladığını söyledi.

41 BİN 132 SEÇMEN ARAŞTIRILIYORDU

Özel, bu durumun süreci biraz daha uzatabileceğini ifade ederek, "Ancak ilçe seçim kurullarımız çok hızlı hareket ediyorlar. Bazı ara kararları yerine getirme noktasında toplantılarını, araştırmalarını yapıyorlar. Peyderpey cevaplar gelmeye başlayacak" dedi.
Özel, böylelikle toplamda araştırılacak seçmen sayısının 46-47 binlere çıktığını belirtti.

YSK, daha önce AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yaptığı olağanüstü itirazda 41 bin 132 seçmenin araştırılmasına karar vererek ilçe seçim kurullarına bu araştırmayı yapması için 5 gün süre vermişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ