Sedat Peker'den AKP'li vekile ceza!

Gündem 5 Temmuz 2018 17:25
Videoyu Aç Sedat Peker'den AKP'li vekile ceza!
A
a

Mafya Lideri Sedat Peker'den AKP'li vekile ceza şoku!

AKP’den Batman milletvekili seçilmiş Ataullah Hamidi kiracı şoku yaşadı. Sözcü'nün haberine göre; Kiracı, Çukurambar’da bulunan yeri, atış poligonu olarak düzenledi ve belediyeden izinsiz tadilatlar yaptı. Çankaya Belediyesi de mülk sahibi olarak Hamidi’ye 57 bin 791 lira para cezası kesti. 'Nişangah' isimli poligon, seçimden bir hafta önce Sedat Peker tarafından açılmıştı

Hamidi, konuştu “Benimle ilgisi yok, kiracımı ilgilendiriyor. Cezaya itiraz edecekler” dedi. Belediye yetkilileri ise, mimari projede olmayan bodrum kata ek, arka bölümden kapı açma, merdiven yapma ve 40 metrekarelik klima odası nedeniyle ceza kesildiğini bildirdiler.

KOMŞULAR ŞİKAYET ETTİ

Mülkiyeti AKP'li vekil Hamidi'ye ait olan Çukurambar'daki Nişangah Atış Poligonu, komşular tarafından şikayet edilince, belediye ekiplerince denetlendi. İncelemede, projede olmayan birden fazla izinsiz tadilat tespit edildi. Bu tadilatların projede yer almaması gerekçesiyle işyeri sahibi AKP'li vekile 57 bin lira ceza kesildi.

Hamidi, yaptığı açıklamada ‘'Mülkiyet bana ait ancak geçtiğimiz aylarda bir işadamına kiraya verdim. Yapılan işlemlerden ve cezadan haberim yok. 57 bin lira ceza kesildiği bana da söylendi, itiraz edilecek'' dedi.

Belediyenin kestiği ceza, imar affına da giriyor. AKP'li vekil de kiracısının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne dilekçe vereceğini söyledi. Belediye yetkilileri, il müdürlüğünün cezanın af kapsamında olduğuna hükmetmesi halinde ceza tutarının ortadan kalkacağına dikkat çektiler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ