Şehit ailelerinden ’15 Temmuz kahramanı’ diye tanıtılan Boz’a tepki!

Gündem 30 Nisan 2018 12:57
Videoyu Aç Şehit ailelerinden ’15 Temmuz kahramanı’ diye tanıtılan Boz’a tepki!
A
a

Şehit ailelerinden ’15 Temmuz kahramanı’ diye tanıtılan Şerife Boz’a tepki!

15 Temmuz’da hayatını kaybeden Mustafa Cambaz’ın oğlu Alparslan Cambaz, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı’na çıkan ve medyada ‘kahraman‘ diye tanıtılan Şerife Boz’un AKP’den Milletvekili aday adayı olmak için yaptığı başvuruya tepki gösterdi.

SahtekarsınŞerifeBoz etiketli paylaşım

Şerife Boz’un başvuru formundaki görev kısmına “15 Temmuz kahramanı” yazması ise dikkat çekti.

Boz’a tepki gösteren Cambaz, “Bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz” ifadelerini paylaştı.

Sosyal medyadan, Şerife Boz’un şehit ailelerini istismar ettiğini söyleyen Cambaz, şunları söyledi:

“Evleri Taksim’e metroyla 10 dakikayken ve metro o gün bedavayken 16 Temmuz gecesi KUTLAMA ALANINA sürücülüğü olmadığı için kendi süremediği kamyonla gidip alana vardıklarındaysa sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan, kamyonlarını da İBB’ye kamyon yükü paraya satan, konferans için gittiği yerlerde özel olarak gezdirilmesi gerektiğini “Özel aracım nerede!” diye terör estirerek duyuran ve rezilliklere, istismara, dolandırıcılığa doymak bilmeyen bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz.”

Şerife Boz’a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde helikopterlerin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybeden Cuma Dağ’ın oğlu Ahmet Yavuz Dağ’dan geldi.

15 Temmuz simsarlarının hakkında dava açmazsak daha çok rahatsız oluruz

Dağ, Twitter’dan “SahtekarsınŞerifeBoz” etiketiyle, “Bizim şehitlerimizin adını kimseler bilmez hatırlamazken bu karaktersiz kadını herkes Nene Hatun belleyip adını hatmetti. İşte zoruma giden bu ve bu kadını kim parlattı kim patlamasına imkan verdiyse hakkımız olsun haram… Almayın mazlumun ahini çıkar aheste” diye yazdı.

Bununla da yetinmeyen Dağ, “15 Temmuz’un gerçek mağdurları eğer biz Şerife Boz gibi 15 Temmuz simsarlarının hakkında dava açmazsak daha çok rahatsız oluruz bunlardan… Gelin birlik olup bunun gibi karaktersizlere şehitlerimizi kullandırmayalım…” ifadelerini paylaştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ