Şehit eşi, Gönüllü korucu oldu! PKK'ya kök söktürüyor...

Gündem 15 Eylül 2017 19:38
Videoyu Aç Şehit eşi, Gönüllü korucu oldu! PKK'ya kök söktürüyor...
A
a

Ağrı'da teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez'in eşi Tuba Gücüyetmez, güvenlik korucusu olarak göreve başladı.

Doğubayazıt İlçesi yakınlarındaki Tendürek Dağı'nda PKK terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonda 23 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez ile 24 yaşındaki Uzman Onbaşı Alper Seven geçen 11 Mayıs'ta şehit düştü. Erzurum'da düzenlenen törene Uzman Çavuş Mehmet Gücüyetmez'in iki ay önce evlendiği eşi Tuba da katıldı. Törende gözyaşlarına boğulan ev kadını Tuba Gücüyetmez, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu selamlayarak, "Eşim ve Alper çok iyi iki arkadaştı. Ölüme de birlikte gittiler" demişti.

GÖNÜLLÜ KORUCU OLMA İSTEĞİ KABUL EDİLDİ
Mehmet Gücüyetmez'in cenazesinin memleketi Hatay'da toprağa verilmesinin ardından Ağrı'ya gelen Tuba Gücüyetmez, eşinin şehit olduğu bölgede gönüllü güvenlik korucusu olacağını söyledi ve bu isteği kabul edildi.

TENDÜREK DAĞI'NDA MÜCADELE ETTİ
Tuba Gücüyetmez, Ağrı'daki Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görevli eşi Mehmet Gücüyetmez'in silah arkadaşları ile birlikte Tendürek Dağı'nda nöbet tuttu, terörle mücadele saflarında yerini aldı.

EŞİMİN İZİNDEN GİTMEYİ GÖREV BİLDİM
Tuba Gücüyetmez duygularını şöyle anlattı: "Eşimin izinden gitmeyi kendime görev bildim. Kanımın son damlasına kadar ülkem ve bayrağım uğruna mücadele etmeye devam edeceğim. Mehmet’im benim bu yaptıklarımı görseydi, benim onunla gurur duyduğum gibi o da benimle gurur duyardı."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ