Şehitler gizleniyor mu? Şok iddialar...

Gündem 22 Şubat 2020 23:47
Videoyu Aç Şehitler gizleniyor mu? Şok iddialar...
A
a

Türkiye'de Şehitler gizleniyor mu? Şok iddialar... Hafter: '16 Türk askerini öldürdük'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de otoyol açılışında daha önce yetkili kurumlar tarafından açıklanmayan asker kayıplarını duyurdu.

Erdoğan "Libya'da birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak" dedi.

Daha önce çatışmalarda yaşanan asker kayıpları TSK ve MSB tarafından açıklanırken, bu konuda hiçbir duyuru yapılmaması dikkat çekti.

'ÖLENLERDEN BİRİ ALBAYDI, SESSİZ SEDASIZ DEFNEDİLDİ'

Konuya ilişkin İYİP'e yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesinin internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

"Erdoğan 'Libya'da Birkaç tane şehidimiz var' diyerek günler sonra şehit haberlerini doğruladı. Gelin Libya'da neler oluyor biraz anlatalım. Bilindiği üzere Libya'nın büyük bir bölümü Hafter güçlerinin kontrolünde. Türkiye de ani bir manevra ile asker gönderme kararı aldı" derken, "Libya'ya çok kıymetli subaylarımız da gönderildi. Bunlardan biri Albay Okan Altınay'dı. Görev yaptığı gemi de Hafter güçleri tarafından hedef alındı. Bombalı saldırıda şehit düştü. Cenazesi Türkiye'ye getirildi, sessiz sedasız, törensiz toprağa verildi" ifadesini kullandı.

'AİLE TEPKİLİ'

Çolak, "Albay Okan Altınay'ın Libya'da şehit düştüğü nedense kamuoyuna açıklanmıyordu. Devre arkadaşları ve ailesi tepkiliydi. Kara Harp Okulu 1993 devresi arkadaşlarını unutmadı. Gidebilen koştu, gidemeyen çelenk gönderdi. Törensiz defin onları derinden yaraladı" bilgisini paylaştı.

HAFTER: 16 TÜRK ASKERİNİ ÖLDÜRDÜK!

Sky News Arabia'da yer alan habere göre, Halife Hafter'e bağlı Ulusal Libya Ordusu Trablus'taki çatışmada 16 Türk askerinin şehit olduğunu ve Suriye'den gelen paralı ÖSO militanlarından da en az 100'ünün öldürüldüğünü duyurdu.

Yapılan paylaşımda, "Trablus'taki çatışmada 16 Türk askeri ve Suriye'den gelen en az 100 paralı asker öldürüldü" ifadeleri kullanıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ