Selvi: Sarraf itirafçı oldu, davanın bir numaralı hedefi Erdoğan

Gündem 23 Kasım 2017 19:41
Videoyu Aç Selvi: Sarraf itirafçı oldu, davanın bir numaralı hedefi Erdoğan
A
a

Selvi, davanın asıl hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yazdı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart 2016'dan bu yana tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Rıza Sarraf'ın federal savcıyla bir buçuk aydır pazarlık yaptığını ve itirafçı olduğunu öne sürdü.

"Sarraf kendini kurtardı ama bu dava Türkiye açısından her geçen gün daha yakıcı hale geliyor" diyen Selvi , Sarraf davasının ekonomik ve siyasi yönden Türkiye'ye ceza kesilmek istendiğini iddia etti.

"Reza Zarrab’ın itirafçı olduğuna dair deliller giderek güçleniyor. Zarrab’ın avukatlarının federal savcı ile bir buçuk aydır pazarlık yaptığı yönündeki bilgiler netleşmeye başladı. Zarrab’ın ismi davadan çıkarıldı" diyen Selvi'nin yazısından bir bölüm şöyle:

Bu operasyonun siyasi ayağında ise bir numaralı hedef, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Çünkü Zarrab’ın itirafçı olmasıyla operasyonun ikinci aşaması başlayacak. Operasyonda birinci amaç Zarrab’ı itirafçı yapmaktı. Bu başarıldı. İkinci aşamada ise Zarrab’ın verdiği bilgiler ışığında yeni bir iddianame hazırlanacak. Ambargoyu delmek amacıyla yapılan faaliyetler mercek altına alınacak. Ambargodan sağlanan gelirlerin resmi kayıtlara giren bölümü ile şahısların kişisel hesabına geçen bölümleri üzerinde durulması bekleniyor.

Zarrab kendini kurtardı ama bu dava Türkiye açısından her geçen gün daha yakıcı hale geliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ