Selvi'yi korku sarmış: İnce kendini aştı geliyor!

Gündem 12 Haziran 2018 19:22
Videoyu Aç Selvi'yi korku sarmış: İnce kendini aştı geliyor!
A
a

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi korku sarmış: İnce kendini aştı geliyor!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde seçim sürecine ilişkin önemli bir iddia ortaya attı.

24 Haziran seçimlerine az bir süre kala, iktidar kanadında endişeler giderek artıyor. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin gösterdiği performansa dikkat çekti. 

Selvi, seçmenin oy tercihlerinde kaymalar olduğunu vurgularken, “24 Haziran gecesi belki de uzun süredir ilk kez nefes nefese izleyeceğimiz bir seçim olacak. Seçimlere 12 gün kala seçmen eğilimlerinde ilginç kaymalar söz konusu” ifadelerini kullandı. 

“24 Haziran seçimlerinde başarılı bir çıkış yakalayan Muharrem İnce ise, son düzlüğe girerken CHP’nin sosyolojik sınırını aşmış durumda” diyen Selvi, “CHP’nin her seçimde takıldığı yüzde 25 sınırını aşan İnce’nin seçmenlerle sağladığı diyalog, ortalama Türk vatandaşının anlayacağı dili kullanması, Erdoğan’la polemiğe girmesi, dinle, dindarlarla, başörtüsüyle bir sorununun olmaması nedeniyle yükselişini sürdürüyor” vurgusunu yaptı.

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle: 

''24 Haziran seçimlerinde başarılı bir çıkış yakalayan Muharrem İnce ise, son düzlüğe girerken CHP’nin sosyolojik sınırını aşmış durumda. CHP’nin her seçimde takıldığı yüzde 25 sınırını aşan İnce’nin seçmenlerle sağladığı diyalog, ortalama Türk vatandaşının anlayacağı dili kullanması, Erdoğan’la polemiğe girmesi, dinle, dindarlarla, başörtüsüyle bir sorununun olmaması nedeniyle yükselişini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan vurdukça Muharrem İnce yükseliyor. Muharrem İnce’nin bagajının olmaması nedeniyle Erdoğan’ın kullanabileceği bir açık vermiyor. İnce’nin yükselişinde ‘ince‘ bir çizgi var. Muharrem İnce hâlâ AK Parti seçmeninden oy alamıyor. O nedenle muhalefetin psikolojik barajı olan yüzde 38 sınırı aşılamıyor. Meral Akşener’e giden CHP oyları İnce’ye dönüyor.'' 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ