Selvi YSK’nın kararını ne zaman açıklayacağını duyurdu

Gündem 30 Nisan 2019 11:59
Videoyu Aç Selvi YSK’nın kararını ne zaman açıklayacağını duyurdu
A
a

Abdulkadir Selvi YSK’nın kararını ne zaman açıklayacağını duyurdu

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde bulunan AK Partililere özel uyarılarda bulunduğunu söyledi.

Abdulkadir Selvi, Hürriyet’te “YSK kararı ne olacak, kabine değişecek mi?” başlığıyla yayımlanan yazısında “AK Parti’nin Kızılcahamam kampına iki şey damgasını vuruyor” dedi.

Bunları “İstanbul seçimleri” ve “Ekonomi” olarak sıralayan Selvi, şöyle devam etti:

“İstanbul seçimlerinin yenilenmesi  için YSK’ya başvuruda bulunan AK Parti’de beklenti yüksek.

Hatta YSK’nın kaçta kaç oranında iptal vereceği yönünde değerlendirmeler yapılıyor. 7-4 ya da 8-3 iptal edilir diyenler var. Ama partide bir grup ise süreci sessiz bir şekilde takip etmeyi tercih ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ’İçimize sinse de sinmese de YSK kararına uyacağız’ demişti. Bu arada ikinci ara kararla ilçe seçim kurumlarına verilen ek süre bugün saat 17.00’de doluyor. YSK önce bu dosyaları inceleyecek, ardından karar toplantısı yapılacak.

Bu hafta cuma günü karar çıkabilir ya da haftaya kalabilir deniliyor. AK Parti’deki iptal beklentisine rağmen seçimin yenilenmeyeceği görüşünü savunanlar da az değil. Hatta yüzde 60 ret yüzde 40 kabul diyorlar. Bu iş borsaya döndü. Yüzde 50 yüzde 50 diyenler de var. YSK’nın kararını verip belirsizliği gidermesi gerekiyor. Çünkü piyasalar YSK’dan çıkacak karara kilitlendi.

1000
icon
Lapatika 30 Nisan 2019 23:09

Ulan selvi tam bı göt kılısin.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ