Sessizliğini bozdu! Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hodri meydan!

CHP 16 Ağustos 2017 22:47
Videoyu Aç Sessizliğini bozdu! Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a hodri meydan!
A
a

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, son günlerde partisine ve kendisine yönelik bir operasyon yapıldığını belirterek, “Asla diz çökmem” dedi. Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nun ailesine yönelik iftiraları da kınadı

Hiçbir koşulda boyun eğmeyiz

Ordu sustu, sesini çıkaramadı, hak aradı, hukuk aradı, nasıl olsa bir gün adalet tecelli eder diye bekledi. Biz susmayacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytansa, şeytanlara teslim olmayacağız. Bunların kumpas kurma alışkanlıkları var. Kimi beğenmiyorlarsa önce bir açıklama, sonra savcının harekete geçmesi, sonra iddianame, arkasından mahkeme kararı, sonra tutuklama. Gözdağı vermek istiyorlar. Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz. Hiçbir hukuksuzluğa boyun eğ- meyeceğiz. Adaleti, hakkı ve hukuku sonuna kadar savunacağız. Zalimin karşısında diz çökmek gibi alışkanlığımız, örfümüz, âdetimiz, inancımız da yoktur. Zalimin zulmüyle mücadele edeceğiz. Burada, özellikle Erdoğan'ın son dönemde beni hedef alıp 'Ey Kılıçdaroğlu' diye başlaması, tipik bir Kılıçdaroğlu hastalığının nüksetmesi, referandumda olmuştu yeniden nüksetti. İşin özü Ayhan Ogan dediğimiz ki- şinin söylediklerini unutturmak. Ülkenin sorunlarının tartışılmasını istemiyorlar. Kısır bir tartışmanın içine Türkiye'yi çekmek istiyorlar. Sorunları toplumun gözünden kaçırmak için CHP üzerinden bir operasyon başlatarak kendi tabanını tahkim etmek istiyor. Buna izin vermeyeceğiz.

Size dönük bir soruşturmaya muhatap olma gibi bir şeyle karşı karşıya kalacağınızı düşünüyor musunuz? MİT TIR'ları belgelerinin sizin talimatınızla Enis Bey'in verdiği yazıldı?

Kalırım ya da kalmam bilmiyorum ama hiçbir koşulda boyun eğ- meyiz. Onların savcıları, hâkimleri, polisi olabilir. Hiçbir koşulda hiç- bir baskıya boyun eğmeyeceğiz. Başımız dik, onurlu gezeceğiz. Biz yurtseveriz, vatanını satanlar, ülkesini satanlar, ülkenin bütün sırlarını terör örgütlerine verenler asıl hesap vermesi gerekenlerdir. Niye belgesini koymuyorlar ortaya? Ekrem Dumanlı ile görüşmem normal, seçimler sırasında medyayı ziyaret ediyorduk, onları da ziyaret ettik. Benden fazla AKP'liler ziyaret etti.

kaynak:yurt

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ