Şevket Çoruh: Korkmuyoruz, susmuyoruz!

Gündem 25 Aralık 2018 13:40
Videoyu Aç Şevket Çoruh: Korkmuyoruz, susmuyoruz!
A
a

Atatükçü sanatçı Şevket Çoruh: Korkmuyoruz, susmuyoruz!

Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunu olan tiyatrocu Şevket Çoruh, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun Müjdat Gezen'e ve Metin Akpınar’a destek çıkan açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Halk TV'de yayınlanan "Halk Arenası"programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar’ı ve Müjdat Gezen’i, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sert ifadelerle hedef almıştı. Erdoğan’ın açıklaması sonrasında sanatçılar hakkında soruşturma başlatıldı. İki usta sanatçının bu sabah evlerine polis gitti. Savcılık Akpınar ve Gezen'i adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Akpınar'ı ve Gezen'i, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada bir imza atması şartıyla serbest bıraktı.

Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun “Aynı gemide değiliz ve korkmuyoruz!” başlıklı açıklamasında, “İktidarın başı tarafından hedef gösterilmelerine yol açan şey düşüncelerini ifade etmeleri. Övmek serbest, yermek suç” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada bu uygulamanın nedeninin sanatçılara korku salmak olduğuna vurgu yapılarak, “Korkmuyoruz, susmuyoruz, biat etmiyoruz!” denildi.

İşte Şevket Çoruh’un paylaştığı Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun açıklaması:

1000
icon
Cafer Oguz 27 Aralık 2018 15:17

MUSTAFA KEMALIN qurdugu TCde ATATURK ideallarindan, laiklikden imtina edilerse TC mahv olar. NE yaziq ki, indiki iktidarin apardigi siyaset bu yonde ve buna karsi turk halki bir movqe ortaya qoymali. SEVKET ÇORYH da vetendas gorevini yapmisdir ustad senetkarl MUJDAT GECEN ve METIN AKPINARI desteklemisdir. Susduqca, korkduqca Turkiye Cumhuriyyeti yikilar. Boyuk Turkiyenin guclu qalmasi Turk dovletlerinin de qaranti. Hepinize saygilarla Baku den Cafer.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ