Silivri Cezaevi’nde tutuklu yakınlarına gardiyandan taciz iddiası!

Gündem 13 Aralık 2017 17:23
Videoyu Aç Silivri Cezaevi’nde tutuklu yakınlarına gardiyandan taciz iddiası!
A
a

Silivri Cezaevi’nde tutuklu yakınlarına taciz gibi arama iddiası!

Silivri 2 No’lu Kapalı Cezaevi’nden skandal bir olay iddiası gündeme geldi. Eşi Mehmet Özdemir’i 29 Kasım’da cezaevinde ziyarete giden Betül Özdemir, arama noktasında kendisini arayan görevlinin taciz eder gibi tavırlarla kendisini aradığını, kendisinin buna karşı çıkması üzerine de görevlinin kendisine, “Ben sana soyun dersem soyunacaksın” dediğini iddia etti.

Betül Özdemir, arama kabinine gelen başka bir tutuklu yakını geldiğinde ise aynı görevlinin “ Ben buna bir ceza isteyim de görsün gününü” dediğini öğrendiğini ifade etti. Özdemir’e 3 aylık görüş yasağı getirildi.

Betül Özdemir konuyu şu ifadelerle anlattı: “Eşim Mehmet Özdemir'in 29 Kasım'da bulunduğu Silivri 2 No'lu Kapalı Hapishanesi'nde açık görüşü vardı. Çocuklarım ve ben görüşe gittik. Arama kabinin kapısında bekledik ve sonra içeriye girdik. Garidyan içeri çağırdı. Arama yapılması için içeriye girdik. Zaten benden önce birileriyle kavga etmiş belli ki öfkeliydi. Sonra beni armaya başladı. Onursuzca yani taciz eder gibi aramaya başlayınca ben de ‘Bu şekilde arayamazsın’ dedim ve tartıştık gardiyanla. ‘Ben sana soyun dersem soyunacaksın’ dedi ve üzerime yürüdü. Ben de ‘Beni taciz ediyorsun, ahlaksızsın’ dedim Bu onur kırıcı bir hareketti kabul edemezdim. Arama kabinine başka bir tutuklu yakını girdiğinde ben buna bir ceza isteyim de görsün gününü demiş. Ve sonuç oalrak bir hafta içerisinde bana 3 aylık görüş cezası verildi. Benim iki tane çocuğum var. Bu ceza benimle beraber onalra da verilmiş oldu. Babalarını göremeyecekler.

Bizler cezaevi ile ilgili sorunlarda onalrca dilekçe vermemize rağmen hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı ama gardiyanın, yaptığı ahlaksızlığa tepki gördüğü için hazırladığı dilekçeyi cezaevi müdürü bir hafta içerisinde onaylatıp bir aileye 3 aylık görüş cezasi verebiliyor.

(Abchabermerkezi)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR