Şimdi Arabistan düşünsün! İran-Pakistan ittifakı...

Dünya 24 Aralık 2017 21:54
Videoyu Aç Şimdi Arabistan düşünsün! İran-Pakistan ittifakı...
A
a

Laricani: Tüm alanlarda Pakistan ve İran arasında yeni işbirliği fırsatları vardır

İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, tüm alanlarda İran ve Pakistan arasında yeni işbirliği fırsatları sağlandığını söyledi.

İran ve Suudi Arabistan'ın bölgede gerilmesi üzerine, Pakistan'la ilişkilerini geliştirme yoluna giden İran, bu politikasında önemli sonuçlar alıyor;

Pakistan’da terörle ilgili bir toplantıya katılan Laricani, İran’ın Büyükelçiliği çalışanlarında yaptığı açıklamada, İran-Pakistan ilişkilerinin inişler ve çıkışlara rağmen her zaman dostane ve kardeşçe olduğunu söyledi.

İki ülke arasında bir çok kültüre ve tarihi ortak noktalar bulunduğunu ifade eden Laricani, bunların ilişkilerin gelişmesi için önemli etkenler olduğunu belirtti ve bu doğrultuda da iki ülkenin fırsatlardan yararlanması gereğini vurguladı.

Mevcut şartlarda iki ülke ilişkilerinin iyi durumda olduğunu ifade eden Laricani, Elçilik mensuplarında ilişkilerin düzeyini arttırmalarını istedi.

Pakistan’da düzenlenen Terörizmle mücadele yolları isimli toplantıya katılmak için Pakistan’da bulunan Laricani, oturuma katılan Meclis Başkanları ile ikili temaslarını olacağını da belirtti.

Pakistan oturumuna İran, Rusya, Türkiye, Afganistan, Çin ve Pakistan Meclis başkanları katılacaktır.

Pakistan-İran arasında liderler zirveside son yıllarda sıklıkla yaşanmakta...
1000
icon
Mehmet saglam 24 Aralık 2017 22:54

Cok cok sevindim vede mutlu oldum

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR