Sinan Meydan'dan, Atatürk'e 'diktatör' diyen Tezcan'a; soytarı...

Gündem 12 Ekim 2017 19:34
Videoyu Aç Sinan Meydan'dan, Atatürk'e 'diktatör' diyen Tezcan'a; soytarı...
A
a

Meydan "Sen kaç paralık adamsın ki Atatürk'ü tartışmaya açıyorsun? Buna verilecek cevap budur" dedi

SÖYEDİKLERİ CAHİLLİKLERİNDEN KAYNAKLANIYOR!

Tarihçi Sinan Meydan "Bu tür isimlere ben cevap vermiyorum. Söylediklerinin bilimsel bir teyiti yapılamaz. Kadir Mısıroğlu gibi bunun gibi isimlerin söyledikleri cahillelliklerinden kaynaklanıyor. Bunlara Bilimsel cevap verilmez. İddialarının bilimsel bir arka planı varsa ona cevap veriyorum. Bu tür insanlara cevap verdiğimiz zaman, bunların propagandalarına alet olmuş oluyoruz. Bunları ciddiye almamak, bunların söylediklerini önemsememek gerekiyor." diye konuştu.

SEN KAÇ PARALIK ADAMSIN?

Meydan "Sen kaç paralık adamsın ki Atatürk'le ilgili iddia atıyorsun. Senin bilimsel geçmişin nedir? Sen bu konuları nereden öğrendin, kaynağı nedir? Bunlar tamamen propaganda amacı ile AKP yalakalığı ile, Erdoğan'a şirin gözükmek için söylenmiş sözler." ifadelerini kullandı.

BUNLARIN HEPSİ HÜKÜMET YALAKASI

Bunların cesaretleri bugün Türkiye'de yaşanan iklimden kaynaklandığını belirten Meydan "Bu iki arkadaş, ismini verdiğiniz Fatih, sosyal medyada Atatürk'e saldıran, bizlere saldıran biri. Kadir denen de akıl ve ruh hastası. Hastane raporu var. Bunlara cevap verirken bu arkadaşların kişilikleri üzerine gitmek lazım söyledikleri şeyleri değil. Bunların yapıklarına suç duyurusunda bulunmak lazım. Bu arkadaşlar bu cesareti bulduklarına göre bunların hepsi hükümet yalakası, bu işin gittiği dayandığı bir yer var sonuçta. Onu sorgulamak lazım." dedi.

ATATÜRK'E UZAYLI DESE İNANACAK BİR KİTLE VAR

Atatürk'e uzaylı dese inanacak bir kitlenin olduğunu belirten Meydan 'Bu diktatör' diyor biz de diktatör olmadığını ispatlamaya girersek yanlış bir yolda oluruz. Çünkü bu adam Atatürk'e uzaylı dese de onu dinleyen bir kitle var. Buna da inanırlar. Bu arkadaşların iddilarına tarihsel bir cevap vermenin bir anlamı yok. Bunlara hukusal cevap vermek gerekir. Bunları bu kadar konuşturan, bunlara bu iklimi yaratan kimdir? O da bugünkü iktidar. Bunlar bu kadar pervasızca, aptal, saçma açıklamalar yapıyor. 'Bunlar Atatürk'e şunu dediler biz de tersini ispatlayalım' tezi bu arkadaşlar söylediği sürece birşey ifade etmiyor. Bunların tırnak içinde söylüyorum bilimsel olabilecek iddialarına ki çoğu da uydurma yine bunlara cevap verdim. Ben 4-5 kitap yazdım; piyasadaki yalanlara cevap verdim. Bunların ağababalarının, üniversite hocalarının ortaya attıkları tezlere cevap verdim. Bunlarınkine cevap vermemeliyiz. Ayrıca isimlerini anarak da bunların reklamını yapmış oluyoruz. Tanımayan insanlara da bu meczupları tanıtıyoruz" uyarısında bulundu.

YAPTIKLARI ANAYASAL SUÇ 

Bu ve bunun gibileri bilimsel olarak ikna etmenin zaten mümkün olmadığının altını çizen Meydan, bunların yaptıklarının anayasal suç olduğunu söyledi. "Bu adamlar toplumu bölüyor, ayrıştırıyor. Topluma kin ve nefret tohumları ekiyorlar. Bu anayasal suçtur. Bunların hepsinin yargılanması lazım. Anayasa'da maddeleri, yasada yeri var. Bir kısmı yargılanıyor, Allah'tan, hapis görenler var. Bunlar da toplumdan, medyadan gelen tepkilerle olan şeyler." dedi.

SOYTARININ BİRİ...ADAMLIĞI YOK BUNUN

Meydan sözlerini şu şekilde tamamladı: Bunlar Atatürk'ün manevi kızlarına bile iftira attılar. Yakın zaman önce oldu bu olay. Ahmet Hakan kamera göndermiş, bir röportaj yapalım diye. Ben de dedim ki ona; 'Buna tarihi açıdan, bilimsel açıdan cevap vermek anlamsız. Cevap verirsek sanki böyle bir iddia üzerinde konuşulabilirmiş gibi bir şey ortaya çıkar.' Atatürük'ün manevi kızları üzerinden bir savunma mı yapacağız? 'Atatürk'ün manevi kızları metresi değildi' bunu mu ispatlayacağız, böyle bir şeye girer mi tarihçi? Böyle aptal bir iddiaya karşılık verilmez. O zaman ortaya koyduğumuz tavrı, bunlarda da koymalıyız. Bunların ortaya attıkları yalanları değil de bunların adamlıklarını, karekterlerini deşifre etmek lazım. Kimdir bu herif; gazeteci değil, bilimsel bir kimliği yok... Kimdir bu? Soytarının biri... Bu soytarı twitter olmasa hiçbir şey ifade etmeyecek bir adam. Twitter var diye biz bu adamı tanıyoruz, biliyoruz. Ne bir eseri var ne de başka bir şeyi, adamlığı yok bir kere... Eğitimi nedir bunun? 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR