Sivas'ta 37 canımızı yakanlar, yok yere yatıyormuş!

Gündem 15 Ağustos 2017 21:50
Videoyu Aç Sivas'ta 37 canımızı yakanlar, yok yere yatıyormuş!
A
a

Sivas'ta 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaya ilişkin davada tutuklu yargılanırken tahliye olan ve 13 yıl boyunca firarda olan, birden fazla kişiyi öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan Bülent Düvenci'yi ve diğer tutukluları mazlum olarak nitelendirdi.

Akit'in skandalları bitmiyor! Sivas'ta 37 insanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olaylara ilişkin tutuklanan katillerin sudan sebeplerle tutuklandığını ifade ederek 'mazlumların çilesi bitmek bilmiyor' diye yakındı.

Akit'ten Muhammet Uzun'un haberine göre, katil 'mazlum' Bülen DüvenciKandıra Cezaevi'nde darp edilmiş.

37 İNSANI ÖLDÜRMEK YOK YERE YATMAKMIŞ!

Sivas Madımak Oteli’ndeki yangın sonrası tutuklanan 83 yaşındaki Ahmet Turan KılıçCafer SoykökFaruk Belkavliİbrahim Duran ve diğerlerinin 24 yıldır zindanlarda çürümesinden yakınan Akit, 37 kişiyi öldürmekten hüküm giyen katillerin yok yere yattıklarını iddia ederek, Sivas katillerinin sesi oldu. 'Cezaevlerinde yıllardır çeşitli hastalıklar ve yaşlılıkla mücadele ettiklerini' ifade edilen haberde Sivas katillerinin, yeniden yargılanma talep ettikleri belirtildi.

BAKANLIĞA TALİMAT VERDİLER!

Haberde, Kandıra Cezaevi’nde kalan Sivas'ı yakan katillere yönelik darp ve kötü muamelede bulunulduğu iddialarına ilişkin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün konuyla ilgili araştırma başlatmaya çağırıldı. Akit, daha önce Sivas E Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan Sivas'ın katillerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi yönünde harekete geçen Gül’ün, söz konusu iddia ile ilgili de birşey yapması için Bakanlığa talimat verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ