Skandal: Hulusi Akar Pamukoğlu'na yasak koydu!

Gündem 19 Ocak 2018 12:22
Videoyu Aç Skandal: Hulusi Akar Pamukoğlu'na yasak koydu!
A
a

Osman Pamukoğlu'nun askeri tesislere girişi yasaklandı.

Hükümete muhalif görüşleriyle bilinen ve Güneydoğu'da uzun yıllar görev yapan Emekli Tümgeneral ve siyasetçi Osman Pamukoğlu'nun askeri tesislere girişi yasaklandı. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in iddiasına göre yasağı koyan kişi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar.

Özdil, Pamukoğlu'nun emekli olduktan sonra ilk kez geçtiğimiz günlerde askeri tesise gittiğini ve yasağın bu şekilde ortaya çıktığını yazdı.

Özdil yaşananları şöyle aktardı:

"Önceki gün... 

Değerli eşi hanımefendi, kendisi gibi bazı komutan eşi arkadaşlarıyla birlikte Ankara'da bir askeri sosyal tesiste buluşacaklardı. Osman Pamukoğlu "yolumun üstünde, ben götüreyim" dedi, aracıyla askeri sosyal tesisin nizamiyesine geldiler, eşinin girişi için kendi kimlik kartını çıkardı, bariyerde görevli astsubaya uzattı. Osman Pamukoğlu girmeyecekti, sadece eşine kolaylık olsun diye aracından inmiş ve kendi kimlik kartını uzatmıştı. Bariyer açılacak, hanımefendi geçecek, Osman Pamukoğlu aracına binerek, randevusuna gidecekti. 
 

Kapıda görevli astsubaylar kartı makineye sokuyor, kendi aralannda mırıl mırıl konuşuyor, bariyer açılmıyordu. 

Pamukoğlu "hayrola oğlum?" diye sordu. 

Astsubayların utançtan yüzü kızarmıştı, komutanın gözüne bakamıyor, cevap veremiyorlardı. 

"Hayrola?" diye bastırınca, esas duruşta yere bakarak, utana sıkıla cevap vermek zorunda kaldılar. 

"Bu kartın sahibi askeri sosyal tesislere giremez" ibaresi çıkıyordu! 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarihinin en gurur duyulan generallerinden, vatanını seven herkes tarafından efsane olarak anılan komutan Osman Pamukoğlu'nun askeri sosyal tesislere girmesi yasaklanmıştı! 

Hulusi efendi tarafından yönetilen genelkurmay, aklınca, Osman Pamukoğlu'nu cezalandırmıştı. Osman Pamukoğlu nu kendileri gibi zannettikleri için "askeri sosyal tesislere sokmayalım, aklı başına gelsin" diye düşünmüşlerdi."

1000
icon
MUTLU KARATAŞ 19 Ocak 2018 20:19

ALLAH AŞKINA HULİSİ AKAR SİZCE GENEL KURMAY BAŞKANIMI YOKSA TAYİP ERDOĞAN IN POSTASIMI KENDİ ORDUSUNDAN Bİ HABER KENDİ ORDUSUNA DARBE YAPAN BİR GENEL KURMAY BAŞKANI KENDİSİ OSMAN PAMUK OĞLU NUN ÜZERİNDEN ÇIKARDIĞI ÜNÜFORMA BİLE HULİSİ AĞARDAN AĞIR BASAR HULİSİ AKAR BİRGÜN YARGININ ÖNÜNE GELECEKTİR ELBET ASKERİNİN BAŞI KESİLİYOR KENDİSİNDEN TIK YOK NE BEKLİYORSUNUZ KENDİSİNE YAKIŞANI YAPMIŞ SAHİBİNİN EMRİNE İTAAT EDİYOR

1 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ