Skandal: TBMM ajandasında Atatürk yok, Osmanlı var!

Gündem 15 Ocak 2018 16:01
Videoyu Aç Skandal: TBMM ajandasında Atatürk yok, Osmanlı var!
A
a

Meclis milli bayramları ve isimleri dikkate almadı...

Skandal ajandayı soru önergesiyle gündeme getiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “15 Temmuz özel sayfalarında da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hiç fotoğrafı kullanılmamıştır. Bu tam bir rezalettir” dedi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Meclis'in hazırladığı 2018 ajandasında resmi bayramlar fotoğraflı ve geniş biçimde sadece 15 Temmuz ve 23 Nisan ile sınırlı tutuldu. Diğer bayramlar yazıyla geçiştirildi. Bayram ve özel günlerle ilgili tek bir fotoğraf veya görsele yer verilmedi.

CHP'li Erdin Bircan, ajandayla ilgili soru önergesi verdi. 15 Temmuz'la ilgili sayfada CHP liderine ve Atatürk'e yer verilmemesini eleştiren Erdin Bircan, “15 Temmuz'un birinci yıl dönümü törenlerinin fotoğraflarına yer verilen 10 sayfalık özel tasarımda CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki 15 Temmuz fotoğraf sergisi açılışına katılması, TBMM Başkanı Kahraman'ın makamını ziyaret etmesi ve özel oturuma katılmasına karşın, ajandada kullanılan fotoğraflar Kılıçdaroğlu'nun olmadığı gece etkinliğinden seçilmiştir” dedi.Bircan, ajanda da TBMM TV'nin kuruluşu için bile fotoğraf kullanıldığını hatırlatarak, 23 Nisan dışında resmi bayramlara özel sayfalar ayrılmamasını da eleştirdi. Bircan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın şu sorulara cevap vermesini istedi:

TBMM'nin hazırlattığı 2018 ajandalarında 15 Temmuz anma programlarında Kılıçdaroğlu'nun olduğu fotoğraflar neden yer almamıştır? Ajandada TBMM TV'nin kuruluşu için bile fotoğraflar kullanılırken, 29 Ekim, 10 Kasım, 19 Mayıs ve 30 Ağustos ile ilgili özel sayfalar hangi gerekçelerle yer almamıştır? Geçen sene de resmi bayramlara özel sayfalar ayırmayan TBMM ajandası için kamuoyunun yoğun tepkisine rağmen yine aynı hata neden tekrarlanmıştır?

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ