Şok: Mansur Yavaş'a suikast ihbarı!

Gündem 2 Mart 2019 19:11
Videoyu Aç Şok: Mansur Yavaş'a suikast ihbarı!
A
a

Şok: Mansur Yavaş'a suikast ihbarı!..Valilikten açıklama geldi..önlemler alındı

Seçime sayılı günler kala CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın arkadaşları, “Yavaş’a saldırı yapılacak” ihbarı üzerine harekete geçtiler.

Sözcü gazetesinin haberine göre Yavaş’ın koruma tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı. Son dakika gelişmelerine göre bazı organize suç örgütü üyelerinin Ankara’ya taşındığı ve saldırı planı yaptığı iddia ediliyor.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’a yönelik bir saldırı olacağı ihbarı Mansur Yavaş ve arkadaşlarını teyakkuza geçirdi. Mansur Yavaş için alınan güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

ANKARA’DA HAREKETLİLİK!
İsmi bir grup organize suç örgütüyle anılan bazı isimlerin İstanbul’dan Ankara’ya gelerek, göstermelik olarak bazı güvenlik şirketlerinde işe başlatıldığı ve önümüzdeki süreçte seçim çalışmalarını sabote etmeye yönelik girişimlerde bulunacaklarına dair gelen duyumlar üzerine Mansur Yavaş’ın koruma tedbirleri en üst seviyeye çıkartıldı.

ÇELİK YELEKLİ ÖNLEM
Yavaş’ın gece katıldığı programlarda pardesüsünün içine çelik yelek giydiği ve yakın korumalarının artırıldığı, toplantı yapılacak salonlarda da salonların girişinde dedektörlerle katılımcıların arandığı öğrenildi.
ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili Ankara Valiliğinden açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Çeşitli iletişim ve sosyal medya mecralarında “Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mansur Yavaş'ın tehdit edildiği ve bu nedenle koruma tedbirlerinin artırıldığı” yönünde paylaşımlar yapıldığı görülmektedir. Söz konusu iddialarla ilgili olarak Güvenlik Birimlerimize yapılan herhangi bir müracaat, ihbar veya duyum bulunmamaktadır.
31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin genel güvenlik tedbirleri ile adaylara yönelik gerekli tedbirler ilgili güvenlik birimleri tarafından alınmaktadır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ