Şok iddia: 'AKP-MHP danışıklı dövüşüyor' Hedef; Kürt oyları!

Gündem 23 Ekim 2018 21:57
Videoyu Aç Şok iddia: 'AKP-MHP danışıklı dövüşüyor' Hedef; Kürt oyları!
A
a

 Arslan Bulut'tan şok iddia: 'AKP-MHP danışıklı dövüşüyor' Hedef; Kürt oyları!

KRT’de Gün İzi programında Aslı Kurtuluş’un sorularını yanıtlayan yazar Arslan Bulut, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Bulut, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ittifakı bozma kararının arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın planının olduğunu ve Erdoğan'ın HDP tabanının oyunu alabilmek için Danıştay’ın kararını kullandığını ileri sürdü.

"AKP'NİN KAYBEDECEĞİNİ HİSSETTİ"

Bulut konuşmasında, ‘’Yerel seçimlere dönük iktidar tarafından bir hamle bekleniyordu. Planlanmış bir süreç gibi görünüyor. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerde durumun tehlikeli olduğunu hissetti. Bunu anketler yaptırarak hissetti, vaziyeti gördü. MHP ile iş birliğinin, büyük şehirlerde İstanbul’da Ankara’da İzmir’de, AKP’yi kurtaramayacağını değerlendirdi. Bana göre MHP’den gelecek oyların zaten geleceğini ama buna karşılık Güneydoğu’ da ki HDP’ye oy veren vatandaşların Ak Parti’ye yönlenmesinin durdurulacağını ve dolayısı ile burada AKP’nin kaybedeceğini hissetti’’ dedi.

"TAYYİP BEY PLANLADI"

Bulut ayrıca, ‘’HDP tabanının oyunu alabilmek için Danıştay’ın kararını kullanıyor. Bekir Bozdağ üzerinden de seçmene selam gönderiyor. Planlanmış süreç olarak hissediyorum. Tayyip Bey bunu planlayarak yaptı fakat Bahçeli, ama planlı ama plansız, bilerek ya da bilmeyerek, Tayyip Bey’in bu planladığı sürece katkıda bulundu. HDP’ye oy veren Kürt kökenli seçmenin oylarını almaya çalışıyor diye düşünüyorum özellikle Güneydoğu ve İstanbul’da. Yani şu andaki yerel seçimlerle ilgili ittifak yapılmayacak sözlerinin ama Cumhur İttifakı devam ediyor sözlerinin anlamı ve hikmeti bundan ibaret diye görüyorum’’ ifadelerini kullandı.

İŞTE O ANLAR:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR