Şok iddia: AKP Cem Uzan'ı İzmir'e aday gösterecek!

Gündem 17 Ekim 2018 22:04
Videoyu Aç Şok iddia: AKP Cem Uzan'ı İzmir'e aday gösterecek!
A
a

Şok iddia: AKP Cem Uzan'ı İzmir'e aday gösterecek ama Cem Uzan İstanbul'u istiyor...

Gazeteci-yazar Hakan Sönmez Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın AKP'nin adayı olacağını yazdı:

ERDOĞAN CHP’NİN KALELERİNİ İSTİYOR

Erdoğan yerel seçimlerde bir yandan AK Parti’nin kalelerini garantiye almak isterken, öbür yandan da CHP’nin kalesi haline gelen yerleri başta İzmir ve Muğla olmak üzere kazanmak istiyor. Bunun için büyük bir uğraş içerisinde olunduğu da ifade ediliyor.

CEM UZAN’DAN DÖNÜYORUM PAYLAŞIMI

Yerel seçimlerle ilgili AK Parti cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, siyaset kulislerine bomba bir bilgi düştü. Türkiye’yi terk eden Uzan Holding’in sahibi ve Genç Parti’nin Başkanı olan Cem Uzan, kişisel sayfasından çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımında “Zor günler ve seneler geçti. Hepinize bir şey söyleyebilirim, ve bunu bütün benliğimle söylüyorum: bu hasret bitecek. Evet, bu hasret Bİ-TE-CEK” diyen Cem Uzan, “Devletimin ve milletimin yanında olmaya hazırım. Canım da feda, malım da feda” diyerek, Türkiye’ye dönüşünün sinyalini verdi.

Cem Uzan’ın paylaşımı şöyle:

AK PARTİ UZAN’I İZMİR’DEN ADAY MI YAPACAK?

Yerel seçimler öncesinde Cem Uzan’ın paylaşımı siyaset kulislerini de harekete geçirdi. Kulislerde kaynayan gelişmelere göre AK Parti başta İzmir olmak üzere Ege ve Trakya’daki Cem Uzan ağırlığından faydalanmak istiyor. Hatta Cem Uzan’a AK Parti’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmasının istendiği bile konuşuluyor.

UZAN İSTANBUL’U MU İSTEDİ?

İddialara göre Cem Uzan kendisine İstanbul’u layık görüyor. Ancak, Erdoğan’ın İstanbul’u MHP’nin de desteğiyle kazanacağına kesin gözüyle baktığı için buna sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Fakat, Cem Uzan’ın AK Parti’den İzmir adaylığına hiç de soğuk olmadığı söyleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ