Solcu Başkan'ın Marks hatasını ülkücü vekil düzeltti dünya 1 dakikalığına başka bir yer oldu

Gündem 2 Eylül 2017 14:48
Videoyu Aç Solcu Başkan'ın Marks hatasını ülkücü vekil düzeltti dünya 1 dakikalığına başka bir yer oldu
A
a

Gürbüz Çapan'ın gönderisinin altına yorum yapan ve onu uyaran Eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li Atila Kaya, Çapan'ın paylaştığı sözün Marx'a ait olmadığını, Feuerbach'ın olduğunu söyledi...

Esenyurt'un solcu Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, kişisel Twitter hesabından, "Marx'ın güzel bir sözü var; 'Bir kulübede saraydakinden farklı düşünülür.' Zafere giden 30 Ağustos'ta da iki farklı düşünce vardı." sözünü paylaştı ve 30 Ağustos kutlamalarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüntüleri eleştirdi.

Gürbüz Çapan'ın gönderisinin altına yorum yapan ve onu uyaranlardan biri ise, Eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li Atila Kaya oldu. Kaya, sözün Marx'a ait olmadığını, Feuerbach'ın olduğunu söyledi. Kaya, Feurbach'ın sözünü Marksizm'in öncülerinden Friedrich Engels'in aktardığı kitabı da hatırlattı.

İşte o ilginç diyalog şöyle:

Çapan da Ülkücü Kaya'nın Marksizmin temel eserlerine atıf yapan düzeltmesini onaylayarak: "MHP vekili Sn. Atila Kaya'ya düzeltme için teşekkürler; bu zincirdeki söz Marx'ın değil, Feuerbach'ın" yazdı.

MHP'nin Başkanlık referandumunda "evet" kararının ardından Genel Başkan Yardımcılığı'ndan istifa ederek "hayır" diyeceğini açıklayan Eski Ülkü Ocakları Başkanı Atila Kaya Odatv'ye yazdığı yazısını da Karl Marx alıntısıyla noktalamıştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ