Sonunda gidiyor! Gökçek'in gideceği tarih belli oldu

Gündem 13 Ekim 2017 21:32
Videoyu Aç Sonunda gidiyor! Gökçek'in gideceği tarih belli oldu
A
a

Melih Gökçek’in görevi ne zaman bırakacağına dair tarih belli oldu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme öncesinde istifa iddialarıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevi ne zaman bırakacağına dair tarih belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sırbistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere, “Sayın Gökçek ile biz, Külliyemizin hemen karşısında, biliyorsunuz, 15 Temmuz Şehitler Abidesi’nin mekânının yan tarafında bir müze ve otopark projesi olayı vardı. Ne oldu vesaire diye, bu konuyla alakalı kendisini bir çağıralım dedik. Bu vesileyle o konulara da, yani sizin ifade ettiğiniz konulara da girme durumu oldu. Bunları aramızda konuştuk, görüştük. Daha önce de söylediğim gibi olay sadece Melih Bey’in şahsında olan şeyler değildir” diyerek istifa konusunun konuşulduğunu açıklamıştı.

Gökçek ise Saray'daki görüşmede istifanın konuşulmadığını söyleyerek iddiaları reddetmişti.

Odatv’nin AKP kulislerinden edindiği bilgilere göre Gökçek görevi bırakmak için Erdoğan’dan bugün yapılan Kanal Ankara ihalesinin tamamlanmasına kadar süre istedi.  Bugün gerçekleştirilen ihaleyi 89 milyon lirayla İncekaya İnşaat ve Enam İnşaat Ortaklığı kazandı.

İhalenin sonuçlanmasının ardından Melih Gökçek’in de belediye başkanlığını önümüzdeki hafta başında bırakacağı öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ