Sosyal medyayı karıştıran AKP pankartı

Gündem 3 Nisan 2017 23:27
Videoyu Aç Sosyal medyayı karıştıran AKP pankartı
A
a

Türkiye başkanlık anayasası olarak nitelendirilen anayasa değişiklik referandumuna doğru giderken reklam kampanyaları da yoğunlaştı...

Türkiye başkanlık anayasası olarak nitelendirilen anayasa değişiklik referandumuna doğru giderken reklam kampanyaları da yoğunlaştı.

Televizyonlarda ve sosyal medyada gösterilen reklam  filmlerinin yanı sıra reklam panoları da tamamen referandum afişleriyle kaplandı. Çoğunlukla 'Evet' afişlerinin bulunduğu panolarda dikkat çeken bir detay sosyal medyada paylaşıldı.

AKP'nin önceki seçimlerde, "OHAL kalktı. Baskılar bitti. Köyümde özgürce yaşıyorum" reklam afişinde yer alan bir kişinin referandumda hazırlanan 'Evet' afişinde de yer aldığı ileri sürüldü.

Söz konusu kişinin "OHAL kalktığı için oy veren vatandaş" afişinin yanı sıra, "Birlik için dirlik için tüm kalbimle evet" afişinde de yer aldığı iddia edildi.

Bu durum ise sosyal medyada, "OHAL kalktı diye AKP'ye oy veren abi OHAL koşullarında Evet diyor" yorumuna neden oldu. Kimileri ise afişte yer alanların farklı kişiler olduğunu savundu.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ