Soylu, HDP'li vekilin tecavüz ettiği kadınla görüştü

Gündem 2 Ağustos 2020 12:17
Videoyu Aç Soylu, HDP'li vekilin tecavüz ettiği kadınla görüştü
A
a

Bakan Süleyman Soylu, HDP'li Tuma Çelik'in istismarına uğrayan kadınla görüştü

HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili çalışmaları esnasında, HDP teşkilatında çalışan D.K. isimli kadına tecavüzde bulunduğu ortaya çıktı.

2 sene önce yaşanan olayın ardından HDP’li milletvekillerinin skandalın kamuoyuna yansıtılmaması ve mağdur kadına şikayetçi olmaması yönünde baskı yaptığı belirlendi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın HDP'li Tuma Çelik'in 2 sene önce tecavüz ettiği kadını 'sessiz kal, şikayetçi olma' diyerek ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. HDP’de yaşanan skandalın patlak vermesinin ardından ise Tuma Çelik, partisinden istifa etmek zorunda kaldı.

Büyük tepki çeken olay Meclise de taşındı ve Meclis mağdur kadını dinlemek için komisyon kurdu. D.K. yaşadığı cinsel istismarı ve aldığı tehditleri tüm ayrıntılarıyla mecliste kurulan komisyonunda anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü

Cinsel istismara uğrayan kadın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşme yaptı. D.K. yaşadıklarını anlatarak, kendisinin ve ailesinin korunması yönünde gösterilen hassasiyetten dolayı Bakan Soylu’ya verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR