Suçsuzların FETÖ’den tutuklanması Kemalistlerin tuzağıymış!

Gündem 8 Ekim 2017 10:38
Videoyu Aç Suçsuzların FETÖ’den tutuklanması Kemalistlerin tuzağıymış!
A
a

Kemalist kesimlerce kurulmuş bir tuzak olduğu iddiasında bulundu.

Uğur Mumcu cinayeti davasının sanığı, Star gazetesi yazarı Selahaddin Eş Çakırgil, FETÖ ile ilgisi olmayanların FETÖ soruşturmasında tutuklanmalarının Kemalist kesimlerce kurulmuş bir tuzak olduğu iddiasında bulundu.

Çakırgil’in Star’daki köşesinde kaleme aldığı ilgili satırlar şöyle:

“(…) Bu vesileyle o seçimleri bekleyen bir tuzağına dikkat çekilmelidir.

Halkımız, darbeye katılan asker, polis, yargıç-savcı, büyük parababaları veya Pensilvania Şeyhi’nin ‘İmam’ diye vazifelendirdiği tiplerin sür’atle yargılanıp en şiddetli şekilde cezalandırılmasını istiyor. Ama F.G’ye veya cemaatine hiç sempati beslemeyen nice çevreler, yapılan tutuklama operasyonlarında, ilgisiz- suçsuz pek çok kişilerin de yaygın şekilde tutuklanmasıyla ‘devlet terörü rüzgarı’ estirildiğinden ve bunun, Tayyip Bey’e karşı, Emniyet ve yargı kadrolarında yeniden iktidar vehmine kapılan eski kemalist -devletçi kesimlerce kurulmuş bir ince tuzak olduğundan ciddî kuşku duyuyorlar. Tabiatiyle, beklentiler de- eleştiriler de Tayyip Bey’e yöneliyor.

***

Bu yöntemden derhal vazgeçilmeli ve darbeyle direkt ilgisi olmayan şüpheli kişiler karakollara münferiden davet edilerek bilgilerine başvurulmalı ve hemen zindanlara doldurulmalarına son verilmelidir. Yoksa yüzbinler küser, kırılır..

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ