Süleyman Soylu açıklama yaptı! Aşağılıksınız...

Gündem 16 Eylül 2017 13:07
Videoyu Aç Süleyman Soylu açıklama yaptı! Aşağılıksınız...
A
a

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıran kişilerden Murat Alp'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla karakolda çekilen fotoğrafı ortalığı karıştırdı.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran kişilerden Murat Alp'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla karakolda çekilen fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Alp, fotoğrafı kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fotoğrafın doğru olduğunu kabul etti.

Soylu açıklamasında, orada olduğunu duyan mahalle sakinlerinin karakoldan çıkmadan kendisi ile fotoğraf çektirdiğini ifade etti. Açıklamanın devamında, fotoğraf çektirenlerden birinin de daha sonra gözaltına alındığını belirtti. Soylu'nun fotoğrafı eleştirenlere "aşağılıksınız" demesi dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:


NE OLMUŞTU

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine 50 kişilik bir grubunun saldırısının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olay yerine giderek duruma müdahale ettiklerini ve saldırganlara dönük gözaltıları bizzat takip ettiğini söylemişti. Ancak gözaltına alınan saldırganların o gece karakolda Süleyman Soylu'yla gülerek fotoğraflar çekip sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ