Süleyman Soylu CHP'ye katılmak istiyor!

Gündem 21 Aralık 2017 18:30
Videoyu Aç Süleyman Soylu CHP'ye katılmak istiyor!
A
a

'Bizim partimize gelmek istiyor herhalde. Ama bizim kapımız yanar dönerlere kapalı' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basınla bir araya geldi. CHP muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, kızının Buz Rezidans'taki evine yönelik iddialarla ilgili konuştu. Bir gazetede çıkan iddialara yönelik, kızının gazetenin sahibine mektup yazarak, evini satmaya hazır olduğunu söyleyeceğini belirtti, "1 Milyonluk ev mi göreceğiz" dedi.

CHP lideri evi 100 bin dolara satmaya hazır olduklarını da ekledi.

"MAN ADASI BELGELERİ GERÇEK"

Man Adası'ndaki hesaplara yönelik iddialarını da sürdüren Kılıçdaroğlu, "Belgeler gerçek. Bunun için bankaya başvurmaya gerek yok" dedi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatına yüklendi. Şu ifadeleri kullandı: "Beni asıl üzen sarayın avukatı. Daha belgeleri açıklamadan sahte dedi. Eminim onun avuktalığı sahtedir. O avukatı da baroya şikayet ettik. Suç duyurusunda da bulunacağız. Sonra 'şirket sattık' dediler. Hangi şirket? dut yemiş bülbüle döndüler. Ne yerliler ne milliler, gayrı milliler bunlar. Böyle bir rezalet başka ülkelerde çıktığında yetkililer görevlerinden ayrılırlar. Bizde yerlerini sağlamlaştırmak istiyorlar."

"SOYLU BİZE GELMEK İSTİYOR HERHALDE"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile aralarında devam edev gerginliği de şöyle yorumladı: "Süleyman Soylu ne iş yapıyor, İçişleri Bakanı mı? Ben İçişleri Bakanı olduğundan emin değilim, mafya ağzıyla konuşan birisi bakanlık yapamaz. Bizim partimize gelmek istiyor herhalde. AK Parti'ye de aynı haraketleri yapmıştı. Ama bizim kapımız yanar dönerlere kapalı."   

ZARRAB DAVASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zarrab aleyhinde konuşmadığını öne süren Kılıçdaroğlu, Halk Bankası'nın avukatının mahkemede eski Genel Müdürün rüşvet aldığını söylediğini belirtti, "Ancak genel müdür elini kolunu sallayarak dışarda geziyor. Bu suç ortaklığının sessiz itirafıdır. Bir gün bir namuslu savcının çıkıp bu davayı yeniden açması gerekiyor'' dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ