Süleymancılar yurdunda erkek öğrencilere tecavüze pişkin savunma!

Gündem 23 Aralık 2017 11:39
Videoyu Aç Süleymancılar yurdunda erkek öğrencilere tecavüze pişkin savunma!
A
a

Süleymancıların yurdunda 9 çocuğa tecavüz eden görevli: Çocukların rızası vardı

İzmir'in Dikili İlçesi'nde Süleymancılar Cemaati’ne ait yurtta Ömer Faruk E. isimli görevlinin öğrencilere cinsel istismarda bulunmasına yönelik skandala ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

12 yaşındaki çocuğun annesine yaşadıklarını anlatmasının ardından başlatılan soruşturmada, polis yurtta kalan 20'ye yakın çocukla görüştü. Pedagog ve psikolog eşliğinde yapılan görüşmelerde, 3 çocuk Ömer Faruk E.'nin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu açıkladı. Zanlının cep telefonu ve bilgisayarında yapılan incelemede ise çocuklara ait fotoğraflar ele geçirildi.

WHATSAPP GRUBU KURMUŞ

Habertürk Gazetesi'nden Mehmet İnmez'in haberine göre; öğrencilere baskı yapan Ömer Faruk E.'nin 9 çocukla WhatsApp'tan grup oluşturduğu, buradan cinsel içerikli mesaj ve fotoğraflar paylaştığı da ortaya çıktı. Ömer Faruk E.'nin 9 çocuğa istismarda bulunduğu yönünde bilgilere ulaşıldı. Önceki gün tutuklanan Ömer Faruk E.'nin ifadesinde, "Öğrencilerin din dersine de giriyordum. 12 yaşındaki bir çocukla 2 defa cinsel ilişki yaşadım. 12 yaşındaki diğer çocuk ile kendi rızası ile birlikte oldum. WhatsApp konuşmalarından da anlaşıldığı gibi çocuk beni ilişkiye girmek için çağırdı. İddia edildiği gibi diğer çocukla ilişkim hiç olmadı" dediği öğrenildi.

YURT GEÇİCİ OLARAK MÜHÜRLENDİ

Olayın ardından 3 çocuk hastaneye götürüldü. Yapılan ilk tespitte, 2 çocuğun cinsel istismara uğradığı doktor raporu ile belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, cinsel istismara maruz kaldığı belirlenen 9 çocuk Çocuk izleme Merkezi'ne (ÇİM) gönderildi. İddiaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçici olarak mühürlenen yurttaki bazı çocuklar ailelerinin yanına gitti, bazıları da özel bir yurda yerleştirildi. Yurdun 2011'de açıldığı 70 öğrenci kapasiteli olduğu ve ruhsatının da bulunduğu ortaya çıktı.

1000
icon
Nusret aktaş 11 Ocak 2019 02:56

Dinleri süleymancılık imanları para has huyları gasp meslekleri dilencilik.

0 0 Cevap Yaz
Ankaralı 24 Aralık 2017 18:13

Şimdi hangi aile çocuklarını böyle yurtlara teslim edebilir.Bu yurtlar derhal kapatılmalıdır. Bunlar faydalanabilirsiniz çok zarar veriyor insanlara.

0 0 Cevap Yaz
Ankaralı 24 Aralık 2017 18:09

Rızası var diye senin o günahı işlemen gerekiyormu sapık.O çocukları böyle bir atmosfere kim itti hayvan herif.Herhalde kendi kendilerine durup dururken gel bana tecavüz et demezler.

0 1 Cevap Yaz
ARZU 24 Aralık 2017 10:14

ALLAH KAHRETSÎN ŞEREFSÎZ AHLAKSIZ PÎSMÎKROP SÎZE BU YURTLARI AÇMADA YARDIM EDEN AKP DE YOK OLSUN ÜLKEYÎ SAHTECÎK LE DÎNCÎLÎK YÒNETEN ÎKTÎDAR DA BATSIN YOK OLSUN KAHROLSUN

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ