Suriyelilere yardımı kesen Tanju Özcan'a soruşturma!

Gündem 3 Mayıs 2019 14:58
Videoyu Aç Suriyelilere yardımı kesen Tanju Özcan'a soruşturma!
A
a

Suriyelilere yardımı kesen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a soruşturma!

İçişleri Bakanlığı, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında kentteki Suriyelilere yapılan yardımın kesilmesiyle ilgili soruşturma başlattı.

T24'te yer alan habere göre, Suriyelilere yapılan yardımın kesilmesinin kendisinin seçim öncesindeki vaatlerinden biri olduğunu ve bunu yerine getirdiğini belirten Özcan, “Tavrımız net, söylediğimiz net. Abdestimden şüphem yok” dedi.

Seçimler öncesinde CHP’nin Bolu milletvekili olarak görev yapan Özcan, mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından, ‘Bolu Belediyesi’nden yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardım yapılmaması’ yönünde talimat vermişti. İlk resmi yazısını Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gönderen Başkan Özcan, talimatında şunları kaydetmişti:

”Ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay’ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Sosyal Uyum Yardımı’ adı altında yardım yapılmaktadır. Bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim."

1000
icon
Refaettin Köse 3 Mayıs 2019 18:45

Belediye başkanlarımızı ; tutumlarından dolayı haklı buluyorum.memleketimiz zaten 35-40 yıldır terörle, teröristle uğraşıyor.Türkiyenin sosyo- ekonomik durumu zaten bozuk..gerekeni Merkezi hükümetimiz zaten yapıyor .O nlar rahatlar doğru memleketlerine gitsinler insan olup çalışsınlar.

0 3 Cevap Yaz
Turgut hıdıroglu

Bayramda gidip geliyorlar sa savaş yoktur. Ulkelerinde yaşayabilirler. Fakir fukara yeryetimin hakkı yedirilemez...

0 1
İbo

Aynen katılıyorum çalışmayı bilen savaşmayı da bilir sağda solda nargile keyfi yapacaklarina gitsinler memleket lerinde çatışsinlar

0 1
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ