Taksim meydanında cihatçılar bayrak açtı! Vatandaş tepkili

Gündem 1 Ocak 2019 13:15
Videoyu Aç Taksim meydanında cihatçılar bayrak açtı! Vatandaş tepkili
A
a

Taksim meydanında cihatçılar bayrak açtı! Vatandaş tepkisini böyle gösterdi

Taksim Meydanı’nda yılbaşı gecesine dair görüntüler sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Her yılbaşı kutlamalarında, Türkiye’de adından en çok söz ettiren bölgelerin başında Taksim Meydanı geliyor. Önceki yıllarda yapılan kutlamalarda kimi zaman coşkulu konserleri ile, kimi zaman ise çıkan olaylarla adından söz ettiren Taksim Meydanı, bu kez Suriyelilerle tartışma yarattı.

Suriye Devlet Başkanı Esad’a muhalif Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrakları ile Taksim Meydanı’nda eğlenen Suriyeliler, ülkeleri adına sloganlar attılar.

Sosyal medyada Suriyelilerin Taksim’deki ÖSO bayrakları ile yılbaşı kutlamaları için kimileri Türkiye’deki dönüşüme dikkat çekti, kimileri ise Suriye’de Türk askerinin olduğunu vurgulayarak Suriyeli bu gençlere “ülkelerinde mücadele vermedikleri” için tepki gösterdi.

İşte sosyal medyada çokça konuşulan Taksim Meydanı’ndaki o görüntüler:

1000
icon
Kadir.. 1 Ocak 2019 14:31

Hani taksimde yılbaşı kutlaması yapmak yasaktı. Biz olsak polis hemen müdahale eder. Hem madem bayrağınızı çok seviyonuz. Gidin toprağınıza sahip çıkıp orda bayrak açın anırın. Bugün burada bayrak açan yarın özerklik ister, toprak ister. Sizde uyumaya devam edin. Türkiye..

0 3 Cevap Yaz
Cem

Aynen öyle kardeş. Valilik bunları toplayıp sınır dışı etmeli. Benim ülkemde sadece Türk bayrağı dalgalanmalı. Başkasının bayrak açıp slogan atması kanıma dokunuyor. Madem suriyeyi o kadar çok seviyorsun defol git ülkende salla bayrağını. Bunlar yarın birgün ulkemizde bizim başımıza çok güzel bela olacaklar. Oldular aslında da görmemezlikten geliyor devlet büyükleri. Demedi demeyin. Bunlar başımıza bela olacaklar.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ