Tayyar ve Metiner'in kulakları çekildi!

Gündem 28 Mart 2018 14:23
Videoyu Aç Tayyar ve Metiner'in kulakları çekildi!
A
a

Şamil Tayyar ve Mehmet Metiner'in kulaklarını çektiler...

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in, partiyi ve hükümeti suçlayan açıklamaları krize neden oldu. AKP yönetimi Şamil Tayyar’dan sonra Mehmet Metiner’i de uyardı.

MUHALEFETE MALZEME VERİLİYOR

ANKA’dan Besti Karalar’ın edindiği bilgilere göre, Tayyar’ın, “FETÖ borsası kurulmuş, FETÖ mensupları tahliye edilmek için rüşvet veriyor” açıklamaları ile Metiner’in, “İktidar hepimizi değiştirdi, değiştiriyor. Kim ‘değişmedim’ diyorsa yanlış söylemdir” sözleri parti içerisinde tepki çekmeye devam ediyor.

Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere, Tayyar ve Metiner, “muhalefete malzeme vermek, Hükümetin FETÖ ile mücadelesini yeterli göstermemek, parti disiplinini hiçe saymakla” suçlanıyorlar.

GAZETECİ OLDULAR BAŞIMIZA

Parti içerisinde her iki milletvekiline de gazeteci kökenli olmaları nedeniyle, “Burası siyaset yapma yeri, gazetecilik yapma yeri değil. Bu arkadaşlar gazetecilik yapmayı özlemişler. Yeterince muhalif gazeteci var, bir bunlar eksikti. Başımıza gazeteci oldular. Muhalefete malzeme veriyorlar, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından daha çok malzeme üretiyorlar” yorumları yapılıyor.
 

AKP DE “ÇEKİ-DÜZEN” TOPLANTISI

AKP’nin, bu sabah, milletvekilleri ile yapılan geleneksel istişare toplantısında milletvekillerinin kamuoyuna yapacağı açıklamalarda dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, önümüzdeki günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekilleri ile kapalı grup toplantısı yapacak. Erdoğan’ın milletvekillerine, “çeki-düzen” vereceği kaydedildi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ